TOP 100 hráčů sezony: Ondřej Slováček (9. místo)

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 9. místě se umístil Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín).

Partneři Českého hokeje

Hned dva obránci letos dokázali vyhrát bodování svého týmu. Tím prvním je fantom Pavel Pýcha a druhým – jak jistě chápete, když jste si otevřeli článek s jeho jménem v titulku – je Ondřej Slováček.

Slováček stejně jako v minulé sezoně nasbíral 39 bodů. Výrazně ale poklesl počet jeho gólů – a to ze třinácti na šest.

Je to dáno i tím, že měl celkem smůlu: na branku totiž letos vystřelil víckrát než v minulé sezoně, jenže zatímco loni měl úspěšnost střelby na skoro deseti procentech, tentokrát v gól proměnil pouze 4,32 % střel.

V uplynulém ročníku byl Ondřej Slováček sportovními manažery po zásluze vyhlášen obráncem sezony, letos tohle ocenění podle očekávání převzal Pavel Pýcha. 

Nic to nemění na tom, že Slováček potvrdil, že loňské skvělé výkony nebyly náhodné. Říká se, že je těžší se na špičce udržet než se na ní dostat, Slováček to ale dokázal. V našem žebříčku je druhým nejlépe umístěným obráncem a současně nejvýše postaveným hráčem v tabulce třetího Vsetína.

S už zmíněnými 39 body byl třetím nejproduktivnějším obráncem soutěže. Na Vsetíně měl průměrný ice time 19 minut, z toho čtyři minuty pravidelně odehrál v přesilovkách. V nich se Valachům až tolik nedařilo, měli pouze 16,49% úspěšnost.

Slováček každopádně svoje ofenzivní choutky nezapře. V minulosti býval útočníkem, do obrany se přesunul až v sezoně 2017/2018. Dá se říct, že byl produktem trenérské vize Jiřího Dopity. Ten chtěl od svých svěřenců tvořivost, myšlenku... Slováček přesně tohle do vsetínské hry přinesl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz