TOP 100 hráčů sezony: Patrik Urbanec (67. místo)

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 67. místě se umístil Patrik Urbanec (HC RT TORAX Poruba).

partneři českého hokeje

Kdo by se letmo podíval na základní statistiky, možná by si řekl, co vůbec dělá Patrik Urbanec v našem žebříčku. Vždyť ve 46 zápasech získal jen deset bodů, za dva góly a osm asistencí.

Urbanec ale patřil k nejdůležitějším hráčům Poruby a k nejlepším defenzivním bekům Chance ligy.

Šestadvacetiletý zadák s nemalými zkušenostmi z extraligy byl nejvytíženějším hráčem Ostravanů. Za zápas odbruslil 19 minut a 43 vteřin. 

Přestože byl tak moc vytížený, nedopouštěl se zbytečných faulů. Celkem mu rozhodčí udělili jen osmnáct trestných minut. Na Urbance bylo spolehnutí, že na ledě neudělá blbost, která by potom Porubu stála výhru.

Urbanec byl rovněž specialistou na oslabení, ve kterém strávil v průměru přes tři minuty za zápas. Právě Urbanec má velkou zásluhu na tom, že Ostravané byli s 84,67% úspěšnosti oslabení na třetím místě v lize. 55 zblokovaných střel je rovněž pěkné číslo.

Urbanec měl jedny z nejtěžších startů v celém týmu, to znamená, že většinu střídání začínal v obranném pásmu. Přesto má pozitivní Corsi – když byl na ledě, Poruba svého soupeře přestřílela. Urbanec navíc pomáhal zamezit v tom, aby si soupeř vytvářel střelecké příležitosti ze slotu. Protivníka tam prostě nepouštěl.

Přestože měl Urbanec těžké starty a hrál proti soupeřovým hvězdám, ve statistice +/- skončil v kladných hodnotách. V rovnovážném stavu byl u 31 vstřelených a jen u 29 inkasovaných branek. 

Vzhledem k tomu, že Poruba ve druhé polovině základní části prohrávala jeden zápas za druhým, jsou to parádní čísla. Urbanec zkrátka patřil k nejlepším defenzivním bekům ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz