TOP 100 hráčů sezony: Radek Duda (25. místo)

Foto: Martin Kurfiřt

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 25. místě se umístil Radek Duda (HC Benátky nad Jizerou).

partneři českého hokeje

Sbíral bod na zápas, dával důležité góly, pral se (někdy i doslova) a byl pátým nejtrestanějším hráčem v soutěži. Prostě Radek Duda!

Málokterý hráč měl na svůj tým takový vliv jako Duda na Benátky. Z mnoha úhlů pohledu...

Ten nejpatrnější se pochopitelně týká jeho hráčských schopností: přestože před koncem základní části odešel do Alpské hokejové ligy, stal se nejlepším střelcem (17 g) i nejproduktivnějším hráčem (43 b) Benátek.

Zaujal také častou střelbou, na branku ve 46 zápasech vypálil hned 130x. Odměnou mu mimo jiné bylo pět vítězných gólů.

Zajímavé také je, že hned patnáct ze svých sedmnácti branek dal v době, kdy bylo skóre buď nerozhodné, nebo byl mezi týmy rozdíl jediného gólu. Trefoval se tedy ve chvílích, kdy to Benátky nejvíc potřebovaly. Říká se, že gól jako gól, ale je rozdíl skórovat na 2:1, nebo na 6:2...

Duda byl zároveň jedním z mála hráčů Benátek, který byl v rovnovážném stavu u více vstřelených (33) než obdržených gólů (31). Měl i solidní Corsi: když byl na ledě, tak Benátky dokázaly se soupeřem střelecky držet krok. A připomínáme, že Benátky skončily až třinácté. 

Jak už jsme letos párkrát psali: Radek Duda, hokej pořád není nuda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz