TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Doležal (44. místo)

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 44. místě se umístil Tomáš Doležal (HC ZUBR Přerov).

Chance liga na Hokejka TV

Nejlépe bránící útočník Chance ligy? Tomáš Doležal by rozhodně patřil k hlavním adeptům. Od trenérů sice neměl přímo úlohu psa obranáře, v soutěži ale nebylo žádného jiného forvarda, který by dostával tak málo gólů.

Když byl na ledě, Přerov za 60 minut hry v rovnovážném stavu inkasoval pouze 0,94x!  

Abychom tohle – pro někoho možná abstraktní – číslo dali do souvislostí, Doležal byl za celou sezonu pouze u devíti obdržených branek! Naopak Přerov v době, kdy byl Doležal na ledě a hrálo se v 5 proti 5, skóroval 28x. To je rozdíl +19, u Zubrů jasně nejlepší.

Jasně, podíl na tom mají i výborní brankáři, i tak ale Doležal takto nízkou hodnotou obdržených branek ohromuje. Ani hráči Českých Budějovic v tomhle Doležalovi nemohou konkurovat.

A jak si vedl Doležal v útočném pásmu? Taky to nebylo špatné. Se 30 body (8+22) byl v týmové produktivitě třetí. Jeho lajna s Romanem Pšurným a Jakubem Navrátilem šlapala a rozhodovala zápasy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz