TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Gřeš (64. místo)

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 64. místě se umístil Tomáš Gřeš (HC RT TORAX Poruba).

Zlatá hokejka 2020

V sezoně 2018/2019 se Gřeš zařadil k prvoligové špičce, navíc pomohl podceňovanému Havířovu k šestému místu. V AZetu ovšem po životním ročníku nezůstal, na jaře totiž vyslyšel vábení od mateřské Poruby.

Ta měla vysoké ambice, právě Ostravané byli vítězem letního přestupového období – přivedli zvučná jména a chtěli se rvát o první šestku. 

Dlouho to vypadalo, že Poruba bude hrát opravdu vysoko. Jenže pak začal její pád...

Tomáš Gřeš má každopádně za sebou solidní rok. 193 centimetrů vysoký křídelník byl s osmnácti góly nejlepším střelcem Poruby. Se 37 body pak jejím třetím nejproduktivnějším hráčem. Zajímavé je, že hned 34 z jeho 37 bodů bylo primárních. Nevylepšoval si tak statistiky druhými asistencemi.

Gřeš hned sedmkrát skóroval v přesilovce, v početní výhodě byl tedy nejlepším kanonýrem Ostravanů. Pohotově si počínal v předbrankovém prostoru. O jeho chuti dávat branky svědčí i počet střel na branku – jen Marek Sikora (150) vypálil víckrát než Gřeš (133). 

Gřeš se objevoval i v oslabení, kde Poruba hrála skvěle. Horší to bylo v rovnovážném stavu, kde byl Gřeš u 32 vstřelených a u 37 obdržených gólů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz