TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Šmerha (6. místo)

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 6. místě se umístil Tomáš Šmerha (HC Slavia Praha).

partneři českého hokeje

Objev sezony.

Ještě loni Tomáš Šmerha pendloval mezi Slavií a Kobrou, letos patřil k absolutní špičce v Chance lize a dokonce si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži za Kladno.

Šmerha měl obrovský hlad po gólech, tlačil se do šancí.

A střílel, co to šlo. Celkem na branku vypálil 213x, jen prostějovský Tomáš Nouza byl v tomto ohledu pilnější.

Odměnou bylo Šmerhovy hned 30 gólů, v tabulce střelců skončil na třetím místě. Mezi nejlepší patřil i v kanadském bodování (61 bodů). A v týmových statistikách úplně dominoval.

Deset ze svých třiceti branek dal v přesilovkách, kde hrál často falešného obránce a střelami od modré se dostal do povědomí všech brankářů. Podobně jako před ním Matěj Pekr.

Šest jeho gólů bylo vítězných. Šmerha dal navíc hned dva hattricky: Porubě a Havířovu. Po dvou brankách pak nasázel Motoru, Vsetínu a Přerovu. Svoji extratřídu tedy ukazoval i proti nejsilnějším týmům v soutěži.

Směrem dopředu patřil k nejzábavnějším hráčům v lize. Dozadu už to bylo o něco horší, pořád ale slušné: v rovnovážném stavu byl u 47 vstřelených a u 36 inkasovaných gólů.

Zkrátka: Chance liga objevila novou hvězdu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz