TOP 100 hráčů sezony: Vojtěch Tomi (100. místo)

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 100. místě se umístil Vojtěch Tomi (HC Frýdek-Místek).

Chance liga na Hokejka TV

Tomi byl v létě na zkoušce v Havířově, místo v kádru si nakonec nevybojoval. A tak se uchýlil do druholigové Opavy. A mezitím čekal na laso z vyšší soutěže.

Dočkal se: v půlce října mu dal šanci Frýdek-Místek.

Teď už Slezané vědí, že to bylo jedno z jejich nejlepších rozhodnutí v sezoně. Tomi totiž ve 44 zápasech, které za rysy stihl, vstřelil devatenáct branek a u dalších čtyřiadvaceti asistoval. 

Jasně, v dolní nadstavbové skupině se občas hrál hokej, který zrovna neodpovídal úrovni Chance ligy a body se sbírali snáze než v horní polovině, ale Tomi sbíral bod na zápas už v době, kdy se soutěž ještě hrála pohromadě. 

Zažil zkrátka parádní rok. Svým způsobem restart, protože minulá sezona nebyla z jeho strany dobrá. Ve Frýdku-Místku si ale skvěle sedl s Petrem Kafkou, dal osm gólů v přesilovkách a užitečný byl i při hře v pěti proti pěti. Ve statistice +/- skončil na +15.

Ještě k těm početním výhodám: Tomi v nich dával 3,60 gólu za šedesát minut. V tomto ohledu byl šestý nejefektivnější střelec v lize. Tomi ukázal skvělý výběr místa, byl pohotový okolo brankoviště.

I díky němu tedy dali rysi druhý nejvyšší počet branek ze všech prvoligových týmů. Jenže k postupu do play off to stejně nestačilo...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz