TOP 100 hráčů sezony: Zdeněk Doležal (11. místo)

Foto: Martin Kurfiřt

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 11. místě se umístil Zdeněk Doležal (ČEZ Motor České Budějovice).

partneři českého hokeje

Nejlepší střelec nejlepšího týmu? 

Ten pochopitelně musí být v našem žebříčku vysoko. Doležal si udržel průměr půl gólu na zápas: v 50 utkáních se prosadil 25x. V rámci Chance ligy byl šestý.

Hned čtrnáct branek dal při početní výhodě, což z něj po Lukáši Žálčikovi dělá druhého nejlepšího přesilovkového kanonýra v lize. 

„Ďolík má s pukem instinkt zabijáka," řekl pro Deník jeho spoluhráč Matouš Venkrbec. „Za každé situace a za každého stavu má hlad po gólech. A že jich tou svou švihovkou dal. Náročný na sebe i na ostatní. Klíčový na přesilovce."

Asi tak.

Doležalova střela je opravdu mimořádná. Sám to ví, proto to často zkouší. Každých 60 minut vypálil na branku 19,27x, což bylo suverénně nejvíc ze všech hokejistů v Chance lize. 

K 25 brankám přidal ještě 22 asistencí, byl tak druhým nejproduktivnějším útočníkem Motoru. 

A jak si vedl směrem dozadu? Rozhodně nepropadl. V rovnovážném stavu byl u 39 vstřelených a u 17 obdržených gólů. V dominantním Motoru to byla sice jedna z nejhorších bilancí, pořád ale byla dobrá. 

A hlavně nesmíme zapomínat, že hlavní Doležalův přínos spočíval v přesilovkách.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz