TOP 100 výroků: Vykoukal a Prospal zpátky na ledě

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

V sedmém dílu seriálu, který připomíná nejzajímavější citáty z uplynulého ročníku Chance ligy, se podíváme především do Prostějova. Na dva zápasy se k hokeji vrátil tehdy 48letý Jiří Vykoukal. Bohužel sezona se Jestřábům nepovedla, nedoletěli ani do předkola play off.

partneři českého hokeje

„Když jsem na konci října odstoupil z pozice trenéra, tak jsem měl trošičku víc času. Tak jsem si říkal, že pokud by ten tým šlapal a vyhrávali jsme, tak že bych si na konci sezony nějaký zápas zahrál. Plánoval jsem to ale za jiných okolností, než které nastaly během té druhé části."

„Návrat Jiřího Vykoukala? Překvapilo mě to, byl jsem zvědavý. Nejdřív jsem tomu nevěřil. Když jsme ho pak viděli na rozbruslení, tak to jsem teda koukal... Myslím, že se s tím popral slušně. Bylo to super."

„Jirka Vykoukal za mnou při rozbruslení přijel. Já se ho ptal, co ho k tomu vedlo. Jirka říkal, že ho hokej pořád baví a chce to ještě zkusit. Takže přemýšlím o tom, že si na příští rok taky začnu dělat místo v týmu. Bača je o rok starší, tak mu dám rok náskok. A příští rok se k tomu vrátím."

„Je potřeba se naučit být pokorný, když vyhrávám. A nebýt posraný, když prohrávám. Nám se tohle hrubě vymstilo. My jsme si dneska mysleli, že si přijedeme postavit pár báboviček na písku... A Jihlava nás za to potrestala."

„Víte: každý hráč má nějaký svůj limit, nějaký svůj level. A nám se dnes stalo, že si hlavně obránci mysleli, že ten jejich limit je nekonečnej – po těch zápasech, které jsme odehráli vcelku slušně."

„Já chci být kapitánem týmu, který je úspěšný. A ne týmu, který sezonu nějak dokončí a jen tak si pohraje."

 

„Já jsem asi chtěl až moc, že to bylo až kontraproduktivní. Céčko jsem měl poprvé v životě a nechci se na to nějak vymlouvat, ale asi jsem nebyl tým schopný vést tak, jak by to mělo vypadat."

„Není to dobré, to je jasné. Když to řeknu blbě: chodí nějaké tři tisíce diváků, pak přijdete na zápas a je jich tam pět set, tak to je blbé. Navíc když po vás vlastní fanoušci řvou, házejí po vás piva a ostatní věci... Na druhou stranu si za to lidi platí, chtějí něco vidět a my jsme jim to nedali."

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

„Karanténa? Doma s přítelkyní hrajeme takový hokej, že dveře jsou jako branky. Ale zatím mi to nejde. Máme rozehrané play off a prohrávám 1:3 na zápasy.“

„Hokej je hokej, vždycky to bude láska. Když má na to člověk čas, chuť a tělo drží, je moc příjemné přijít mezi mladé kluky. A být toho zase součástí. Jsem moc rád, že mě vzali mezi sebe a že jsem si mohl dneska večer zahrát."

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz