TOP 15 volných obránců v Chance lize

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

11. června 18:45

Marek Hedbávný

V předešlém článku jsme se podívali, kteří prvoligoví brankáři jsou stále bez angažmá, teď se zaměříme na obránce. (Nejen) Týmy z Chance ligy mají stále na výběr z mnoha zajímavých jmen.

Chance liga na Hokejka TV

Ondřej HOLOMEK (O, 29 let)
Bohužel, poslední tři sezony ho provázejí zranění a na vsetínské soupisce pro další ročník zatím chybí. Když je zdravý a ve formě, patří směrem dozadu k nejspolehlivějším obráncům v lize.

Komu by se hodil? Pokračování doma na Vsetíně je možnou variantou. Bek Holomkových kvalit by se hodil i nedalekému Přerovu či Prostějovu.

Radek HAVEL (O, 26 let)
Letošní ročník byl pro Havla hodně zvláštní: v listopadu skončil kvůli výkonnostním důvodům v Chomutově, po změně trenérů se ale k Pirátům zase vrátil. Havel je bojovník, proti němuž to soupeře bolí.

Komu by se hodil? Budoucnost Pirátů je nejasná, nabízí se tak Kadaň. Trhači potřebují hodně posílit, aby měli šanci na záchranu. Havel by vnesl do týmu spolehlivost, která Kadani v předešlých ročnících chyběla.

Martin DUDÁŠ (O, 33 let)
Loni touto dobou přišel na Lapač jako velká posila, očekávání ale i vinou zranění nenaplnil. Každopádně má potenciál patřit k nejlepším zadákům soutěže.

Komu by se hodil? V Šumperku už jednu povedenou sezonu zažil, teď na ni třeba naváže. Draci musí posílit. Když si vše sedne, Dudáš může atakovat i desetigólovou hranici. Ostatně – ránu má jako málokterý jiný hráč v Chance lize.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Ľubomír MALINA (O, 28 let)
V Havířově měl roli shutdown obránce a vedl si velmi dobře. Byl vůbec nejvytíženějším hráčem AZetu – měl tedy výrazný podíl na tom, že Havířov i bez výraznějších hvězd zažil další parádní sezonu. 

Komu by se hodil? Vsetín ještě hledá jednoho obránce a Malina by byl zajímavou volbou. Typický je svou vyrovnaností: každý rok dá pět gólů a k tomu přidá deset asistencí. Ve statistice +/- se pak drží v kladných hodnotách.

Jiří HUNKES (O, 35 let)
Vsetín přivedl Jiřího Hunkese a Tomáše Kudělku hlavně s výhledem na play off, jenže to se nakonec nekonalo... Nyní je bývalý reprezentant bez angažmá.

Komu by se hodil? Hunkes toho během kariéry procestoval hodně. Vrátí se do ciziny? V Chance lize by mohl hodně pomoct Benátkám nad Jizerou, které potřebují k boji o záchranu zkušenost. A Hunkes má vazby na liberecký klub, kde prožil úspěšné roky.

Robin STANĚK (O, 31 let)
V Jihlavě měl loni hodně dobré analytické statistiky: s ním na ledě Dukla v podstatě nedostávala góly. Dobrý bruslař, spoustu zkušeností = zajímavé jméno na trhu "volných" hráčů.

Komu by se hodil? Prostějov obmění celou obranu. A protože Staněk prožil většinu kariéry právě na Hané, angažmá u Jestřábů se jeví jako logická varianta.

Jaroslav MRÁZEK (O, 34 let)
Prostějovská sezona se nepovedla, na víc měl rozhodně i Mrázek. Vzhledem k jeho nedávným solidním výkonům v extralize se prostě čekalo víc. Každopádně v sobě to rozhodně má.

Komu by se hodil? Nejlepší roky strávil v Chomutově, je tak možný jeho návrat na sever Čech? Pro Kadaň by byl parádní posilou.

Foto: lhkjestrabi.cz

Martin RÝGL (O, 34 let)
Před sezonou se očekávalo, že by mohl být nejlepším obráncem Chomutova, prim však u Pirátů hráli jiní. Každopádně o svých kvalitách už v minulosti přesvědčil. Kde bude pokračovat jeho kariéra?

Komu by se hodil? Rýgl pochází z Jablonce a je odchovancem Liberce, ve hře by tak mohly být třeba Benátky nad Jizerou. Sestup až čtyř týmů je pro kluby dostatečným strašákem, aby byly na trhu aktivní.

Petr HOŘAVA (O, 34 let)
Loni pomohl Kladnu k postupu, letos pak prožil týmově vydařený ročník se Slavií. Hořava je defenzivním obráncem, který zvládá velkou porci minut a ve statistice +/- se drží v kladných hodnotách. 

Komu by se hodil? Ústí nad Labem má zatím jen dva zkušené obránce: Vladimíra Brože a Jiřího Drtinu. Hořava už za Slovan v minulosti hrál – a hodně dobře. Ožije znovu toto spojení?

Jakub MÜLLER (O, 20 let)
Müller má za sebou první sezonu mezi muži a nevedl si vůbec špatně. Naopak byl jedním z příjemných překvapení v trápícím se ústeckém týmu. Urostlý bek ukázal ofenzivní potenciál a slušnou střelu.

Komu by se hodil? Müller je odchovancem Kladna. Návrat domů se jeví jako rozumná varianta pro obě strany.

Lukáš BLAHA (O, 24 let)
Blaha prožil skvělý start sezony, pak trochu zvolnil a navíc ho na delší dobu vyřadilo zranění. Každopádně příjemné překvapil a byl z jeho strany vidět progres.

Komu by se hodil? V Chomutově po sezoně propustili téměř všechny hráče, Blaha zatím nikde nepodepsal (aspoň se o tom neví). Nabízí se třeba Kadaň, kde už Blahu znají.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jakub HUSA (O, 22 let)
S osmnácti body (4+14) si vytvořil osobní rekord. Z prostějovské obrany patřil k těm lepším. Urostlý bek se nebojí přitvrdit, ba se i poprat.

Komu by se hodil? Že by se po roce a půl vrátil do Benátek nad Jizerou? Obnovení sestupu mění zavedené pořádky, nejde stavět tým jen na mladých.

Marek RYZÁK (O, 26 let)
Dal osm gólů, víckrát skórovalo v základní části jen sedm prvoligových obránců. Ryzák navíc nastoupil jen do 38 utkání. Byl tedy mimořádně efektivní. Pro zájemce je lákavý i téměř dvoumetrovou postavou.

Komu by se hodil? Chomutovský hokej je opředený nejasnostmi. Pokud Piráti v Chance lize opravdu budou hrát, jsme zvědaví na jejich soupisku. Třeba na ní bude Ryzák.

René PIEGL (O, 25 let)
Piegl poslední dobou střídá angažmá: co sezona, to nový klub. Nejinak tomu bude i letos, v Jihlavě nepokračuje. Urostlý hokejista může plnit úlohy ve druhé či třetí obranné dvojici.

Komu by se hodil? Piegl prošel Hradcem Králové, který nově spolupracuje s Kolínem. Kozlům by se Piegl mohl hodit, zkušeností má hodně.

Tomáš PAŘÍZEK (O, 26 let)
V Sokolově měl solidní čísla – nezklamal a splnil to, co od něj Baník čekal. Po dvou sezonách v Polsku se neukázal ve špatném světle.

Komu by se hodil? Ústí nad Labem, Kadaň... To jsou týmy, které musí zlepšit defenzivní činnost, aby se zachránily. Pařízek by s tím mohl pomoct. Nebo se vrátí do Polska, kde si udělal dobré jméno.

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz