TOP 25 útočníků, kteří v Chance lize čekají na angažmá (část I.)

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

13. června 18:12

Marek Hedbávný

Nezdá se to, ale přípravné období už se (konečně!) blíží. Pořád ale bude zajímavé sledovat dění na hráčském trhu: v Chance lize je bez smlouvy několik zajímavých útočníků.

Generali Česká Cup

Petr VAMPOLA (Ú, 38 let)
Je to hráč, který změní tvář mužstva. Kdo ho získá, ten postoupí?

Komu by se hodil? Hodil by se pochopitelně všem. V úvahu připadají hlavně Kladno, Slavia a Vsetín. 

Radek DUDA (Ú, 41 let)
Radek Duda, hokej by nebyl nuda. Snad dá ještě jednu sezonu!

Komu by se hodil? Existují asi jen dvě varianty: buď konec kariéry, nebo Benátky nad Jizerou. 

Tomáš DOLEŽAL (Ú, 29 let)
Jeden z nejlepších defenzivních útočníků Chance ligy. Když byl na ledě, Přerov nedostával góly. 

Komu by se hodil? Překvapilo by, kdyby v Přerově nepodepsal novou smlouvu. U Zubrů byl hodně spokojený. Nebo půjde za tátou a bratrem do Slavie?

Lukáš KLÍMA (Ú, 30 let)
Ukázal obrovskou chuť po gólech, po ledě létal a patřil k nejlepším hráčům Chomutova. Jenže pak přišlo zranění a Klíma měl už v prosinci po sezoně.

Komu by se hodil? Návrat do Kadaně ke strýci Petrovi vypadá jako nejreálnější varianta. Střelce, jakým je Klíma, by si Trhači neměli nechat proklouznout mezi prsty.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Roman SZTURC (Ú, 30 let)
Po divoké sezoně, v níž vystřídal čtyři kluby, by to chtělo větší klid na práci. Hraje jiným stylem než je v rozlétané Chance lize běžné, má sílu a zkušenosti.

Komu by se hodil? Havířov prý láká ještě jedno zajímavé jméno. Mohl by to být Szturc? Má vztah k regionu, s Martinem Adamským by pak mohli vytvořit zajímavou dvojičku.

Darby LLEWELLYN (Ú, 23 let)
Skvělý forčeking, dost gólů, solidní obrana, bitky... Llewellyn přinesl do Chance ligy svěží vítr – byla by škoda, kdyby po roce odešel.

Komu by se hodil? Kladno avizovalo, že už hledá jen jednoho centra (a Llewellyn hraje na křídle), ale na úzký kladenský led by se Llewellyn hodil. Rytíři navíc rádi sázejí na hráče ze zámoří.

Vlastimil DOSTÁLEK (Ú, 25 let)
Má potenciál být jednou z hvězd Chance ligy, rok co rok bojovat o korunu pro krále střelců... Každoroční stěhování mu však nepomáhá. 

Komu by se hodil? Návrat do Přerova se přímo nabízí. Až se chce říct – na co se ještě čeká? Dostálek by mohl doma opět rozkvést a Zubři by získali náhradu za Jakuba Navrátila do prvního útoku.

Lukáš PABIŠKA (Ú, 36 let)
Skončila jedna dlouhá éra: Lukáš Pabiška už nebude hrát za Mladou Boleslav. Konec kariéry však neoznámil. Bude pokračovat o patro níž?

Komu by se hodil? V Benátkách nad Jizerou strávil i část uplynulého ročníku. Jeho zkušenosti by byly pro mladý tým v očekávaném boji o záchranu hodně důležité.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Darek HEJCMAN (Ú, 25 let)
Podceňovaný hráč, který odvádí v Přerově hodně cenné služby. Je kreativní, dobrý charakterově... Na starosti má tzv. secondary scoring.

Komu by se hodil? S největší pravděpodobností bude pokračovat v Přerově. Zubři ale zatím jeho jméno na soupisce neoznámili.

Jan BERGER (Ú, 31 let)
Po vážném zranění se hledal: v Prostějově ani potom v Přerově se do staré formy nevrátil. V minulosti ale patřil k elitním two-way centrům.

Komu by se hodil? Patří Hradci Králové, že by díky této vazbě mohl posílit nováčka z Kolína?

Lukáš KREJČÍK (Ú, 29 let)
Pravidelně dával okolo patnácti gólů za sezonu, letos skóroval jen osmkrát. Prostějov od něj čekal víc. Na konci ročníku potom Krejčíka zastavilo zranění. Pořád to ale může být hráč, který na ledě dokáže dělat rozdíl.

Komu by se hodil? Pochází z Nymburka, odkud je to do Kolína půl hodina jízdy. Kozlové však avizovali, že si nebudou na trhu moc vyskakovat. Že by se Krejčík po šesti letech vrátil do Benátek nad Jizerou? Nebo se dohodne na nové smlouvě u Jestřábů a obě strany budou doufat, že tentokrát bude sezona šťastnější?

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz