TOP 25 útočníků, kteří v Chance lize čekají na angažmá (část II.)

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

14. června 15:41

Marek Hedbávný

V minulém článku jsme se podívali na jedenáct útočníků, kteří zatím nemají smlouvu v Chance lize. Teď žebříček TOP 25 volných forvardů dokončíme.

Chance liga na Hokejka TV

Tomáš JIRÁNEK (Ú, 28 let)
Na poslední sezonu by asi nejradši zapomněl, vinou zranění toho tolik neodehrál – navíc má potenciál být produktivnější. Každopádně při postupu Dukly sehrál důležitou roli a dobře si pak vedl i v extralize. Rozhodně patří k nejžhavějším jménům na prvoligovém trhu. 

Komu by se hodil? Jihlava jeho odchod ještě neoznámila, takže evidentně s Jiránkem jedná. Tahle varianta by byla rozumná. Otázkou je, zda už Jiránek necítí, že je potřeba změnit prostředí.

Jan RUDOVSKÝ (Ú, 33 let)
Kdysi obávaný střelec, který dával kolem dvaceti gólů za základní část, se v posledních dvou ročnících mezi špičkou neudržel. Vrátí se do bývalé formy?

Komu by se hodil? Litoměřice ještě nějakou zkušenost do útoku potřebují. S Rudovským mají z minulosti dobrou zkušenost. Obnoví se spolupráce?

Kristian KANGAS (Ú, 27 let)
Nebylo to špatné, to vůbec ne. Čekalo se ale prostě – i vzhledem k tomu, že je cizinec – víc. Litoměřická hra stála na jiných.

Komu by se hodil? Vzhledem k tomu, že se mu minulý ročník až tolik nepovedl, se dá čekat jeho návrat do Finska. V Chance lize by mohla připadat v úvahu snad jen Poruba, aby měl Markus Korkiakoski opět parťáka.

Adam ZEMAN (Ú, 28 let)
Asi je opravdu čas změnit prostředí. Není to tak dávno, co patřil k nejlepším centrům v lize a objevoval se i v extralize. Jenže loni ve 40 zápasech základní části získal jen dvanáct bodů...

Komu by se hodil? Přemýšlí o cizině, zajímavý by byl rozhodně jeho přesun k rivalovi do Třebíče. Horácká Slavia by měla investovat do ještě jednoho centra.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Šimon KRATOCHVIL (Ú, 25 let)
Měl parádní analytické statistiky – když byl na ledě, Přerov svého soupeře výrazně přestřílel. On sám toho využil ke dvanácti gólům. 

Komu by se hodil? Překvapilo by, kdyby nezůstal v Přerově. V minulosti ale kolem něj kroužila i prvoligová konkurence. 

Lukáš VOLF (Ú, 24 let)
V týmu z dolní poloviny tabulky může Volf hrát v prvních dvou útocích. Je to důrazný útočník, který v Ústí nad Labem dokázal být i dost produktivní. Loni u jednoho z favoritů – na Vsetíně – měl skromnější roli.

Komu by se hodil? V Ústí nad Labem by ho přivítali s otevřenou náručí. Slovan by údajně měl spolupracovat s Mladou Boleslaví, a právě na Volfa mají Bruslaři hráčská práva.

Tadeáš KRÁL (Ú, 24 let)
Skloubí se v něm šikovnost, dravost a dobré bruslení. V Třebíči hrál třetího centra, rozhodně je v něm ale větší potenciál.

Komu by se hodil? V Šumperku pod Martinem Sobotkou, který zná Krále z Třebíče, by mohl dostat důležitou roli. Král si zaslouží šanci ukázat, co dovede, když dostane vysoký ice time. Individuální schopnosti mu nechybí.

Richard NEJEZCHLEB (Ú, 26 let)
V mládí platil za velký talent, mezi muži se ale zatím výrazněji neprosadil. Navíc mu do cesty padají překážky v podobě zranění. 

Komu by se hodil? Nejezchleb je odchovancem Slavie. Přišel čas vrátit se domů? Sešívaní sázejí na hráče se vztahem ke klubu, Nejezchleb by tedy do koncepce zapadal. 

Jan HAVEL (Ú, 23 let)
V létě to zkoušel v Motoru, pak se vrátil do Ústí nad Labem. Ve Slovanu neprožil dobrou sezonu – týmově a v podstatě ani individuálně. Na svůj věk má ale dost zkušeností, třeba ze 77 zápasů v extralize.

Komu by se hodil? Stejně jako Nejezchleb je odchovancem Slavie, stejně jako Nejezchleb si ale za její áčko nezahrál. Je čas to změnit? Kádr Slavie ovšem není nafukovací, navíc je dost kvalitní už teď.

Josef STŘÍBRNÝ (Ú, 23 let)
Loni hrál jen druhou ligu za Sokolov, letos se na sedm zápasů vrátil do extraligového Litvínova. Nyní není na soupisce Baníku ani Litvínova. Kde bude pokračovat?

Komu by se hodil? Kadaň avizovala, že sestaví prakticky nový tým. Stříbrný by mohl připadat v úvahu, celou kariéru dosud strávil na severu Čech.

Radek POŘÍZEK (Ú, 23 let)
Po průlomové sezoně 2018/2019, kdy za Havířov nasázel patnáct gólů, přišel pád. Pořízek strávil většinu uplynulého ročníku ve Valašském Meziříčí.

Komu by se hodil? Některé naše zdroje hovoří o tom, že se Pořízek zapojil do přípravy s Porubou. Ostravané o tom neinformovali.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Jiří ZDENĚK (Ú, 37 let)
V Porubě skončil po třech sezonách, v té minulé dělal kapitána. V přípravě zářil, v sezoně ale propadl ve statistice +/-. Jsou jeho dny v Chance lize sečteny? 

Komu by se hodil? Post třetího či čtvrtého centra by pořád zvládl, třeba v Šumperku nebo Havířově. Nebo ohlásí návrat do Polska či druhé ligy?

Jaroslav MOUČKA (Ú, 27 let)
V sezoně 2017/2018 hrál pouze kraj a zdálo se, že jeho profesionální kariéra je u konce. Pak mu ale hodil laso Přerov a v uplynulé základní části Moučka zaujal 23 body (7+16). Byl tak šestým nejproduktivnějším hráčem Zubrů, jeho hra je přitom postavená na důrazu a bojovnosti.

Komu by se hodil? V Přerově se Moučkovi daří tak, jako nikde jinde předtím. Proč na tom něco měnit?

Martin ŠAGÁT (Ú, 35 let)
Loni odehrál vinou dlouhého zranění jen osmnáct duelů. Pokud během léta dobře potrénuje a bude zdravý, určitě by mu někdo šanci mohl dát.

Komu by se hodil? V Kadani s ním mají velmi dobré zkušenosti: v sezoně 2014/2015 dal osmnáct gólů v 25 zápasech! Nyní by Trhačům svými zkušenostmi pomáhal v boji o záchranu.

Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz