TOP 5 hvězd Kanady: Voráčkův parťák nebo opory Vegas

Foto: iihf.com

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Těsně před startem šampionátu vypadl kvůli zranění ze sestavy John Tavares, i tak má ale Kanada na své soupisce zajímavá jména.

Nový fanshop

Thomas Chabot (O, Ottawa Senators)

V lednu 2017 se stal nejužitečnějším hráčem mistrovství světa juniorů a od té doby je jeho kariéra na rychlém vzestupu. Ve své druhé sezoně v NHL získal 55 bodů – ač je obráncem, byl třetím nejproduktivnějším hráčem Ottawy.

Na šampionátu: 8 zápasů, 1+5, +5 +/-.

Shea Theodore (O, Vegas Golden Knights)

Kanadská obrana stojí na talentovaných mladících: Chabotovi je dvaadvacet, Theodorovi jen o rok méně.  Oba už si ovšem v NHL udělali velké jméno a zařadili se ke špičce. Theodore hrál důležitou roli při cestě Vegas do loňského finále (ve dvaceti zápasech play off tehdy získal deset bodů). Letos se v NHL blýskl 45 body v 86 zápasech.

Na šampionátu: 8 zápasů, 1+5, +8 +/-.

Mark Stone (Ú, Vegas Golden Knights)

Mnozí ho považují za nejvšestrannějšího hokejistu světa, což dokazuje i nominace na trofej pro nejlépe bránícího útočníka NHL. Po trejdu do Vegas hrál úžasně a v sedmi zápasech play off získal dvanáct bodů. Výtečně hraje i na MS, kde už byl u několika klíčových momentů.

Na šampionátu: 8 zápasů, 7+5, +10 +/-.

Sean Couturier (Ú, Philadelphia Flyers)

Na turnaji zatím moc vidět není, v NHL má za sebou ale druhou sezonu, v níž se dostal na 76 bodů. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem Flyers. Navíc je to centr, který umí hrát skvěle i dozadu.

Na šampionátu: 8 zápasů, 1+2, 0 +/-.

Jonathan Marchessault (Ú, Vegas Golden Knights)

Už třetí hráč Golden Knights na tomhle seznamu. Vegas na něj vsadilo při rozšiřovacím draftu a byl z toho jackpot. V minulém ročníku – včetně play off – atakoval hranici sta bodů. Tenhle drobný křídelník vás ohromí mimořádnou technikou.

Na šampionátu: 8 zápasů, 3+6, +6 +/-.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz