TOP 5 osobností Velké Británie. Chybí však některé opory

Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Liam Kirk a Mike Hammond, dvě největší ofenzivní hvězdy, v britské sestavě chybí. Kdo jiný by se tedy měl před sobotním zápasem s Českem ujmout role lídrů?

Fanshop národního týmu

Ben Bowns (G, 31 let)

Letošní sezona: Trenčín (SVK), 2,68 G/Z, 90,9 %

Bowns patřil k nejvýraznějším britským postavám už při předešlých dvou účastech na mistrovství světa. Loni dokonce vyšponoval úspěšnost zákroků nad 91 procent! Zkušenosti má z rakouské ICE Hockey League, letos chytal za Trenčín ve slovenské extralize. Svými čísly v ní patřil k průměru, na mezinárodní scéně ovšem vždy exceloval. Proti silnému českému týmu to bude mít těžké, mohl by však zabránit drtivé porážce.

Mark Richardson (O, 35 let)

Letošní sezona: Cardiff (EIHL), 58 zápasů, 4+17

Velkou Británii reprezentuje už od roku 2005. Prošel si áčkovou i béčkovou divizí, nyní ho čeká třetí start mezi elitou. Loni v Rize zaujal čtyřmi asistencemi v sedmi zápasech. V dobré formě je také letos, coby kapitán dovedl Cardiff k titulu v britské lize.

Brett Perlini (Ú, 31 let)

Letošní sezona: Ringerike (NOR), 41 zápasů, 23+12

Jeho mladší bratr Brendan to dotáhl až do NHL a kanadských mládežnických reprezentací, i Brett se zkoušel prosadit v zámoří: prošel univerzitní NCAA a farmami v AHL a ECHL. Letos řádil v norském Ringerike, se 23 góly byl třetím nejlepším střelcem soutěže. Na mezinárodní scéně zatím tolik výrazný není, letos to musí změnit. Góly od Liama Kirka a Mikea Hammonda totiž musí někdo nahradit.

Scott Conway (Ú, 31 let)

Letošní sezona: Belfast (EIHL), 53 zápasů, 33+45

Na šampionát přijíždí s vizitkou druhého nejproduktivnějšího hokejisty britské EIHL. Současně byl i jejím druhým nejlepším střelcem. V obou statistikách byl lepší pouze Američan John Piccinich. Pro Conwaye jde o první účast na mistrovství světa, právě on má být při absenci Kirka s Hammondem hlavní ofenzivní star.  Podobně jako řada Britů se i Conway v dorosteneckém věku přesunul do USA, prožil parádní léta v NCAA a stejně jako jeho bratranec Brett Perlini to dotáhl až do AHL.

Robert Dowd (Ú, 33 let)

Letošní sezona: Sheffield (EIHL), 56 zápasů, 29+27

Má za sebou nejlepší sezonu v kariéře, o čemž svědčí i trofej pro nejlepšího britského hráče v EIHL. V předchozích čtrnácti startech na MS se trefil pouze jednou, teď má ale střeleckou slinu: v základní části nasázel 29 branek, stačilo mu na to šesté místo v britské lize.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz