TOP 5 posil Boleslavi. Doufám, že se trefíme jako loni, říká Nedorost

Foto: bkboleslav.cz

V minulé sezoně měli čich na posily, představitelé Mladé Boleslavi trefili vlastně všechny hráče, které postupně přivedli. Zbořil, Ševc, Fillman, Bičevskis, Jeglič či Lunter zahráli podle představ. „Doufáme, že letos to bude platit také," přeje si sportovní ředitel Václav Nedorost (na snímku), který ve funkci nedávno nahradil Radima Vrbatu.

Chance liga na Hokejka TV

Oba nadále úzce spolupracují, pro středočeský klub angažovali některé zajímavé hráče, o nichž brzy uslyšíme. „Všechny jsme delší dobu sledovali. Snažili jsme se přivést vhodné typy, co vhodně zapadnou do našeho stylu hry," připomíná Nedorost.

Třeba loňská sázka na Adama Zbořila byla ránou do černého. „Alderson nebo Jääskelainen teď také přicházejí ze Slovenska, Kotala hrál domácí Chance ligu. Naše nejvyšší soutěž je trošku jiná, ale věříme, že všichni kluci rychle zapadnou a naplní naše očekávání," dodává Nedorost.

V následujících řádcích nabízí komentář k pětici hlavních letních posil pro kádr Bruslařů.

Brandon Alderson (útočník, Kanada, 28 let)

Minulá sezona: Trenčín, Slovensko, 48 zápasů (26+16)

Kanadský buldok přichází z pověstí produktivního bojovníka i důrazného hráče. „Je to útočník vyšší postavy, s výbornou střelou. Minulou sezonu měl kvalitní, v Trenčíně byl hodně vidět. Očekáváme od něj efektivitu a produktivitu. To, že nám pomůže nahradit góly, které dávali odcházející hráči Jakub Klepiš, Pavol Skalický nebo Radim Zohorna," říká Nedorost.

Foto: syracusecrunch.com

Jakub Strnad (útočník, 28 let)

Minulá sezona: Rytíři Kladno, 50 zápasů (13+7)

Kapitán Rytířů byl kladenskému týmu roky věrný, po sestupu ale chce hrát nejvyšší soutěž. A tudíž vyslyšel nabídku Mladé Boleslavi. „Věříme, že bude platný do našeho stylu hokeje, který je založený na bruslení, aktivitě a důrazu. Jakub umí zabrat do obrany i směrem dopředu, má spoustu zkušeností," zmiňuje sportovní manažer Bruslařů.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Joona Jääskeläinen (útočník, Finsko, 23 let)

Minulá sezona: Banská Bystrica, Slovensko, 47 zápasů (21+19)

Za Boleslav v minulosti hráli Tuomas Tarkki, Esa Lehikoinen nebo Teemu Virkkunen, teď hlásí nástup další hokejista z Finska. „Sledoval jsem ho dva roky, je to hodně zajímavý útočník. Jedná se o hráče menší postavy, ale velmi hbitého a šikovného. Měl by být znát v přesilovkách, očekáváme, že pomůže nahradit Žigu Jegliče, který patří do výčtu našich ztrát. Jääskeläinen je takový typický útočník z Finska s přednostmi pro moderní hokej," přibližuje dvojnásobný juniorský mistr světa.

Petr Šidlík (obránce, 26 let)

Minulá sezona: Vítkovice a Mountfield, 50 zápasů (1+6)

V uplynulém ročníku nastupoval za Vítkovice a Mountfield, teď patří Středočechům. „Petra jsme chtěli už před lednovou uzávěrkou přestupů. Bojovný typ obránce, který udělá spoustu práce v defenzivě a je platný v mnoha ohledech. Tvrdím, že podobného beka jsme potřebovali. Moc bych si přál, aby Petr naše představy naplnil," připomíná Nedorost.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jakub Kotala (útočník, 24 let)

Minulá sezona: Havířov, 57 utkání (21+27)

V Mladé Boleslavi už působil během let 2013 až 2015, teď je lídr havířovské ofenzivy znovu Bruslařem. „Jeho dřívější působení v klubu nehrálo žádnou roli. Jakub patřil k nejproduktivnějším hráčům Chance ligy. Dával spoustu gólů a předváděl hokej, který potřebujeme. Soupeřům se dokáže dostat pod kůži, umí být hodně nepříjemný. Nečekáme, že dá 20 gólů za sezonu, i když se samozřejmě nebudeme zlobit, pokud by se mu to povedlo," usmívá se závěrem Nedorost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz