TOP 5 posil Energie: Dva Rytíři, bývalý rival nebo novic z Liberce

Foto: hokejkv.cz

Sestavu budují především z vlastních zdrojů, v Karlových Varech dbají na to, aby do elitního týmu posouvali nejlepší juniory a odchovance. Ale bez posil se neobejdou, na západ Čech zatím zamířilo pět nových tváří včetně Patrika Machače (na snímku), Lukáše Pulpána nebo Oldricha Kotvana.

Chance liga na Hokejka TV

Není vyloučeno, že ještě přijde někdo zkušený, záležet bude na trhu a také na finančních možnostech. Některé ztráty mrzí, v klubu se rozloučili například Matěj Stříteský, Dávid Gríger, Tomáš Rachůnek, Vladimír Eminger nebo Vojtěch Polák. Trenéři Martin Pešout a Tomáš Mariška mají prozatím tři posily do útoku a dvě do obrany.

Patrik Machač (útočník, 26 let)

Minulá sezona: Kladno, 51 utkání (5+12)

Dosud válel za kladenské Rytíře, po jejich sestupu se Patrik Machač rozhodl pro jiné angažmá v TELH. Bojovný útočník umí dát parťákům spoustu energie, je v optimálním věku. Soudržný tým Karlových Varů by mu měl sedět.

Lukáš Pulpán (obránce, 35 let)

Minulá sezona: Plzeň, 38 utkání (3+8)

V minulé sezoně byl nejzkušenějším bekem Plzně, pak se Lukáš Pulpán přestěhoval k západočeskému rivalovi. Někdejší hokejista Chomutova má pomoci nahradit odcházející dvojici Stříteský – Eminger, trenér Pešout věří, že Pulpán uplatní herní přehled a důraz.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Oldrich Kotvan (obránce, 29 let)

Minulá sezona: 31 utkání (5+7)

Mezi tuzemskými mantinely na sebe upoutal ve Zlíně, pak přešel do Mladé Boleslavi, odkud se před startem uplynulé sezony vydal pod Ještěd. Zadák s dobrou střelou býval využíván do přesilovek, zástupci Energii doufají, že bude platný i v jiných ohledech.

Tomáš Redlich (útočník, 27 let)

Minulá sezona: Kladno, 51 utkání (9+7)

Vedle Machače další hokejista, který do světoznámých lázní přišel z Kladna. Tomáš Redlich je na první pohled nenápadným útočníkem, umí odmakat černou práci při hře v pěti proti pěti či během oslabení, ale i trefit důležité góly. Po sestupu Rytířů se o něj zajímala Poruba, Redlich ovšem kývl na nabídku Energie a zůstává v nejvyšší soutěži.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Jan Hladonik (útočník, 20 let)

Minulá sezona: Třinec, 19 utkání (bez bodu) a Frýdek Místek, 28 utkání (13+12)

Mládí vpřed, pokud na to má! Tohle heslo uplatňuje kouč Martin Pešout beze zbytku, do armády hráčů s potenciálem se zařadil Jan Hladonik. Někdejší juniorský reprezentant se v minulé extraligové sezoně neprosadil, za Třinec si ale moc nezahrál. V případě pobytu na farmě ve Frýdku-Místku to bylo mnohem lepší. Hladonik teď touží potvrdit, že může být platný také na nejvyšší úrovni.

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Jan Bednář, Patrik Hamrla, Adam Horák, Jakub Kašpar, Filip Novotný.

Obránci:
Dominik Graňák, Oldrich Kotvan, Michal Plutnar, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík, David Tureček, Martin Weinhold.

Útočníci:
Lukáš Adámek, Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Patrik Machač, Tomáš Mikúš, David Novotný, Martin Osmík, Tomáš Redlich, Petr Rozhon, Václav Skuhravý, Otakar Šik, Tomáš Vildumetz, Tomáš Vondráček, Matěj Zabloudil.

Změny v kádru HC Energie Karlovy Vary

Příchody:
Jan Hladonik (Třinec)
Lukáš Pulpán (Plzeň)
Patrik Machač (Kladno)
Tomáš Redlich (Kladno)
Oldrich Kotvan (Liberec)

Odchody:
Dalimil Mikyska (Brno)
Tomáš Rachůnek (Liberec)
Dávid Gríger (Liberec)
Vojtěch Polák (neznámo)
Vladimír Eminger (Bremerhaven, Německo)
Matěj Stříteský (Plzeň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz