TOP 5 posil Sparty: Dispečer Horák, gólman z NHL či nedávný Rytíř

Řada opor zůstala, kádr pražské Sparty zároveň doplnili někteří zajímaví hokejisté. Trenéři Miloslav Hořava a Josef Jandač mají k dispozici silný tým, navíc není vyloučeno, že ho před startem TELH ještě někdo doplní. Ve hře je například luxusní varianta s Jaromírem Jágrem!

Chance liga na Hokejka TV

Posilou číslo jedna je prozatím Roman Horák, který výrazně pozvedne produktivitu týmu a bude dispečerem ofenzivy. Do výčtu je třeba zařadit i Michala Neuvirtha, jenž vzhledem ke zdravotním potížím delší dobu nechytal, nicméně teď je fit a Spartě může hodně pomoci.

Jestli dojde na starty Jaromíra Jágra, bude olympijský vítěz z Nagana tahákem číslo jedna. Legendární útočník tuhle možnost nevyloučil, zatím však potvrzena nebyla, proto Jágra v přehledu neuvádíme.

Roman Horák (útočník, 29 let)

Minulá sezona: Växjö, Švédsko, 52 utkání (11+19)

Útočník jeho kvalit by se hodil každému extraligovému týmu. Syn někdejší sparťanské opory Romana Horáka staršího ukončil angažmá ve Švédsku a zvažoval další varianty, nakonec kývl Pražanům. Měl by plnit roli elitního centra – nabízí se jeho spojení s Michalem Řepíkem a třeba Lukášem Rouskem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Michal Neuvirth (brankář, 32 let)

Minulá sezona: nehrál

Nejde o letní posilu, ovšem Michal Neuvirth si zaslouží zařazení mezi nováčky týmu, ačkoli se Spartou trénoval už v průběhu minulé sezony. Bývalý gólman Philadelphie, Buffala a dalších klubů NHL před rokem podstoupil zkoušku v Torontu, ze zdravotních příčin byl pak dlouhou dobu na marodce. Teď je ovšem v pořádku, mezi třemi tyčemi bude mít Sparta z čeho vybírat.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Ladislav Zikmund (útočník, 25 let)

Minulá sezona: Kladno, 51 utkání (15+15)

Bojovník z Kladna loni nastupoval v útoku s Jaromírem Jágrem, který také uvažuje o startech za Spartu. Ladislav Zikmund zvedl po sestupu Rytířů kotvy, nejvyšší soutěž si nově vyzkouší v hlavním městě. Předpoklady má, bojovný útočník výborně bruslí, nebojí se chodit do brankoviště a je také dostatečně produktivní.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Tomáš Šmerha (útočník, 22 let)

Minulá sezona: Slavia Praha, 58 utkání (30+31) a Kladno. 1 utkání (bez bodu)

V minulosti si už za Spartu zahrál v juniorském věku, teď se Tomáš Šmerha touží předvést mezi tuzemskou elitu. Loni velmi produktivní útočník Chance ligy změnil pražská "S" a touží uspět. Tipsport extraligu zatím okusil v jediném utkání za Kladno.

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Jakub Neužil (brankář, 25 let)

Minulá sezona: Prostějov a Kadaň, chytal celkem 43 utkání

V brankovišti Sparty je pořádně těsno, o pozici se perou tři kvalitní gólmani. Jakub Neužil se do mateřského klubu vrátil po štacích v Prostějově a Kadani, o patro níž ukázal, že hokejově zraje. Poctivý gólman šel postupně nahoru a ví, že v elitním klubu panuje značná konkurence. Stále čeká na první extraligový start.

Foto: hcsparta.cz

Aktuální kádr HC Sparta Praha

Brankáři:
Oldřich Cichoň, Matěj Machovský, Michal Neuvirth, Jakub Neužil.

Obránci:
Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Radek Jeřábek, Milan Jurčina, Petr Kalina, Jan Košťálek, Michael Krutil, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Daniel Poizl.

Útočníci:
Jan Buchtele, David Dvořáček, Miroslav Forman, Roman Horák, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Michal Řepík, Robert Říčka, Matúš Sukeľ, Tomáš Smerha, David Tomášek, David Vitouch, Ladislav Zikmund.

Změny v kádru Sparty

Příchody:
Ladislav Zikmund (Kladno)
Tomáš Šmerha (Slavia Praha)
Jakub Neužil (Kadaň)
Radek Jeřábek (Vsetín)
Roman Horák (Växjö, Švédsko)

Odchody:
Jiří Smejkal (Tappara, Finsko)
Ville Koistinen (Hämeenlinna, Finsko)
Jeremie Blain (Hradec Králové)
Vladimír Růžička (Hradec Králové)
Robert Bukarts (Čerepovec, KHL)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz