TOP 5 přestupů ve druhé lize

16. května 12:30

Ondřej Mach

Minulá sezona 2. ligy byla předčasně ukončena, možná i z toho důvodu zatím kluby tolik hráčských přesunů neohlásily. I přesto bychom mohli v příštím ročníku na druholigových stadionech vídat zajímavá jména.

Fanshop národního týmu

Žebříček největších druholigových posil rozhodně není konečný. Pokud se soutěž po pauze znovu rozjede, tak můžeme očekávat další přestupové novinky.

Nehledě na to, že některé kluby pak budou usilovat o hráče, kteří si nevybojují stálé místo v Chance lize. Pojďme se ale společně podívat na posily potvrzené během posledních týdnů. 

Tomáš NOUZA (Ú, IHC Králové Písek)
Nouza se po dlouhých letech ze zdravotních a rodinných důvodů rozhodl ukončit profesionální kariéru. S hokejem se ale nejspíš ještě nadobro nerozloučí: pokud mu to zdraví dovolí, tak by měl hrát za mateřský Písek. 

Pro klub s ambiciózní vizí by to bylo výrazné posílení. Osmatřicetiletý bojovník má zkušeností na rozdávání, takřka dvě stovky startů nasbíral v extralize, o patro níž naskočil do 901 zápasů. 

Lukáš ENDÁL (Ú, HC Tábor)
Kohouti se velkými ambicemi netajili už před rokem a na postup do první ligy budou cílit také letos. Tomu odpovídá jejich chování na přestupovém trhu. Zatím největší rybou, kterou se Táboru podařilo ulovit, je právě Endál. 

Zkušený forvard už ve druhé lize velmi úspěšně působil. Mimo jiné dlouho působil v první lize a několik sezon si zahrál i mezi elitou. Uplynulý rok odehrál v dresu Poruby, teď Endál vyslyšel nabídku Jihočechů. 

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Jan HLAVÁČ (Ú, HC Letci Letňany)
Když Letňany oficiálně potvrdily návrat do třetí nejvyšší soutěže, tak hned odpálily přestupovou bombu. Musíme někomu Hlaváče vůbec představovat?  Čtyřiačtyřicetiletý veterán má ve své sbírce několik medailí z mistrovství světa, v roce 2007 se stal se Spartou extraligovým šampionem.

Od sezony 2017/18 si bohatou kariéru prodlužoval ve druhé lize. I ve svém věku později patřil ke klíčovým hráčům Vrchlabí, loni ještě krátce oblékl dres Nové Paky. 

Miroslav KOPŘIVA (G, HC Letci Letňany)
Letňany to každopádně s druholigovou účastí myslí opravdu vážně. Důkazem budiž další jméno, které společně s Hlaváčem odhalily. Brankoviště Letců bude střežit sedmatřicetiletý Kopřiva, tedy další reprezentant a gólman s obrovskými zkušenostmi. 

Ten v extralize prošel čtyřmi kluby, vyzkoušel si ale také ligy v zámoří, na Slovensku nebo v Anglii. V klubu bude mimo jiné pomáhat s mladými talentovanými brankáři. Na druhou ligu hodně slušné posily, co myslíte?

Josef HASMAN (Ú, HC Tábor)
O velkých ambicích Tábora už jsme se zmiňovali. Zatím všichni hráči v našem žebříčku měli jednu věc společnou – jednalo se o zkušené hokejisty, kteří dlouho váleli v profesionálních ligách. 

Hasmanovi je sice pořád jen dvacet, i tak se ale může zařadit mezi tahouny kohoutů. Vždyť před rokem ve 2. lize nasbíral ve 36 utkáních 52 bodů (31+21). Sportovní manažeři jednotlivých klubů ho pak vyhlásili nejlepším juniorem skupiny Střed. 

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz