TOP 7 hráčů, kteří zazářili na Hlinka Gretzky Cupu

Foto: Andy Devlin/Hockey Canada Images

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Hlinka Gretzky Cup je pro skauty z klubů NHL nejdůležitější akcí na světě. Kterým hráčům se turnaj povedl?

Nový fanshop

Vasilij PODKOLZIN (Ú, Rusko)
O prvním kole na příštím draftu se v souvislosti s jeho jménem mluvilo už před turnajem. A po výkonech, které v Kanadě předvedl, by ho téměř jistě nemělo minout. Podkolzin vyhrál kanadské bodování (8+3) a stal se nejlepším střelcem. 

Alexis LAFRENIÈRE  (Ú, Kanada)
Šestnáctiletý útočník potvrdil pověst největší hvězdy turnaje. V pěti zápasech získal jedenáct bodů, dával důležité góly a dovedl Kanadu ke zlatu. Na draft půjde až v roce 2020 a pravděpodobně bude jedničkou.

Philip BROBERG (O, Švédsko)
Urostlý – 190 centimetrů vysoký – bek na turnaji třikrát skóroval. Zaujal drzostí, technikou, střelou a hlavně rychlostí. Nevyšlo mu snad jen finále proti Kanadě, jinak byl skvělý. Novinář Craig Button po turnaji zařadil Broberga do své TOP 5 pro následující draft.

Nicholas ROBERTSON (Ú, USA)
Spojené státy do Edmontonu nepřivezly všechny své hvězdy, přesto je o postup do finále připravil až gól, který se vůbec neměl počítat. Role klíčových hráčů se místo Jacka Hughese zhostili jiní: třeba Nicholas Robertson. Byl hodně vidět na ledě i ve statistikách (5 zápasů, 4+1).

Dylan COZENS (Ú, Kanada)
Právě Cozens dával zmíněný gól, který připravil Američany o postup. Na turnaji skóroval ještě jednou a k tomu získal tři asistence. Jeho hra ale není jen o bodech: je to urostlý centr, který skvěle bruslí, výborně brání a bojuje. V TOP 10 příštího draftu by nemusel chybět.

Kirby DACH (Ú, Kanada)
Hrál jednoduše, chytře a zkrátka dobře. V pěti zápasech dvakrát skóroval a přidal pět asistencí. Ukázal, jak skvělým všestranným útočníkem jednou může být. 

Lucas RAYMOND (Ú, Švédsko)
Na konci května oslavil teprve 16. narozeniny, na Hlinka Gretzky Cupu byl přesto nejproduktivnějším švédským hráčem. V pěti zápasech pětkrát skóroval a mezi skauty si udělal skvělé jméno. Na draftu 2020 by i díky tomuto výkonu mohl skončit v první pětce. Ale to je ještě daleko...

Foto: Andy Devlin/Hockey Canada Images

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz