Trapné fauly a střely do draka. Jsem naštvaný, přiznává Pešán

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Takhle si Bílí Tygři vstup do finálové série určitě nepředstavovali – Ocelářům doma po rozpačitém výkonu podlehli 1:2. „Nezasloužili jsme si vyhrát,“ přiznává kouč Filip Pešán.

Nový fanshop

Dobře věděl, že výkon jeho svěřenců měl k ideálu dost daleko. „Jsem naštvaný. Tohle nebyl z naší strany playoffový zápas. Na rozdíl od hostů, kteří do všeho šli naplno, byli poctiví, důrazní a především disciplinovaní,“ má jasno šéf liberecké střídačky.

Právě na disciplínu Bílí Tygři dojeli, Oceláři v obou případech udeřili z přesilovky. „Dělali jsme fauly v útočném i středním pásmu, opláceli. To jsou vše věci, které v play off nemají co dělat. Nemůžeme si dovolit takhle nesmyslně a trapně faulovat,“ štve ho.

Liberec nezačal finále úplně špatně, ale po pár minutách převzal aktivitu soupeř. „Ten začátek nebyl špatný, nedali jsme tam nějaké šance, ale naše veškeré zakončení šlo do draka Šimona Hrubce. Tedy do středu branky, což nemá šanci na úspěch,“ hlásí.

Přes nezdařilý výkon sahali domácí až do závěrečných sekund aspoň o vyrovnání, ale druhou branku nepřidali. „Opouštěli jsme náš herní plán a tahali za kratší konec. Doufám, že jsme si už nejhorší zápas série vybrali,“ věří Pešán po domácí prohře 1:2.

Smůla pro Gernáta. V úniku ho podrazil spoluhráč

Na svůj tým byl hodně naštvaný, ale vzhledem k mediálním povinnostem moc času v kabině nestrávil. „Asi jen půl minuty, pak si vzali slovo zkušení hráči. Doufám, že si tým uvědomí, jak hrál, a v pátek nastoupí na led lepší mužstvo,“ velí liberecký kouč.

Ten zároveň dobře ví, že proti Liberci nastoupil takticky výborně připravený soupeř. „Je to tak. Narazili jsme na skvěle připraveného, silného soupeře. Čímž chválím Vencu (Varaďu, pozn. red.), jak připravil svůj tým na první duel série,“ pokyvuje Pešán.

Sestřih 1. finále Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz