Třebíč plánuje rozsáhlou rekonstrukci zimáku. Jak bude vypadat?

Foto: hstrebic.cz

Prvoligovou Třebíč v blízké budoucnosti čeká rekonstrukce tamního zimního stadionu. V rozhovoru pro web Horácké Slavie o ní promluvil předseda klubu Martin Svoboda.

Fanshop národního týmu

„První myšlenky na rekonstrukci se začaly rodit cca před sedmi lety, ale vůbec se neuvažovalo o tak rozsáhlé podobě rekonstrukce. Původní plán byl oprava a rozšíření šaten pro děti a mládež pod západní a severní tribunou,“ vypráví pro stránky hstrebic.cz Svoboda.

Vedení klubu mimo jiné chtělo rozšířit kabiny na úkor parkovacích míst a prostorů strojovny. V plánu byla také výstavba tělocvičny pro suchou přípravu.

„První myšlenky na rekonstrukci se začaly rodit cca před sedmi lety.“

Jenže postupně se začaly objevovat problémy.

Životnost a bezpečnost chlazení, havarijní stav střešní konstrukce, absence skladovacích a administrativních prostor, špatné zázemí pro diváky...

Všechno tohle se podepsalo na tom, že se původní plán musel změnit až do současné podoby. 

Foto: hstrebic.cz

„Odhad, který vychází z různých revizí a názorů projektantů říká, že náš zimní stadion udržíme v chodu už jen několik málo let, tedy maximálně tři až čtyři roky,“ říká Svoboda. 

Co se na aktuálním stavu třebíčského zimáku podepsalo?

„Odpověď je prostá – zub času, doba užívání, stárnutí a opotřebovávání jeho částí a technologií i velmi specifické prostředí, kde dochází k razantní změně teplot a k výskytu velké vlhkosti,“ vypočítává předseda klubu.

„Náš zimní stadion udržíme v chodu už jen několik málo let, tedy maximálně tři až čtyři roky.“

„Zimák v současné podobě tady stojí 50 let a je potřeba si uvědomit, že nebyl od počátku koncipována jako multifunkční sportovní aréna,“ dodává Svoboda.

Plánována rekonstrukce by podle jeho slov mohla začít v podstatě ihned. Vedení klubu ještě před zahájením výstavby musí zajistit její financování, což nepůjde bez dosavadní velké podpory města Třebíče. 

Dále je třeba vyřešit, jak bude klub fungovat během samotné rekonstrukce. „Stavební práce se předpokládají v rozmezí dvou let, což představuje zásah do dvou sezon,“ informuje Svoboda. 

„Stavební práce se předpokládají v rozmezí dvou let, což představuje zásah do dvou sezon.“

Jako jedna z variant se nabízí zajištění náhradní ledové plochy, pravděpodobnější ale je rozdělení činnosti mužstev Třebíče na nejbližší zimní stadiony. 

„Každopádně nás opět nečekají žádné lehké roky, ale musíme to podstoupit pro zajištění budoucnosti hokeje v Třebíči,“ uzavírá předseda Horácké Slavie. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz