Trefil jsem to dobře, ví Hronek. Ke konci už prý nebyl tak čerstvý

Foto: Mika Kilmäniemi / Finnish Ice Hockey Association

5. listopadu 2020, 17:33

Adam Bagar

Ještě minulý týden trénoval na venkovním kluzišti v Dobříši, teď po dlouhé zápasové odmlce naskočil na Karjale proti Švédům a vedl si skvěle. Obránce Filip Hronek se výrazně podepsal pod vítěznou premiéru kouče Filipa Pešána, k výhře národního týmu 3:1 nad Švédy přispěl dvěma body.

„Bylo to zase něco jiného než třeba trénování na suchu,“ usmívá se obránce, který šel do akce poprvé od 29. září, kdy pomohl Mountfieldu gólem a asistencí k výhře 6:1 na olomouckém ledě. „Ale bylo to celkem v pohodě, až ke konci zápasu jsem už nebyl tak čerstvý,“ přiznává.

V Hartwall Aréně se zaskvěl stejnou bilancí a navázal na své poslední reprezentační starty. Na mistrovství světa v Bratislavě byl Filip Hronek vyhlášen nejlepším bekem šampionátu a dostal se rovněž do All Star týmu turnaje. Také proti Švédům patřil ke klíčovým postavám mužstva.

Byl u obou přesilovkových tref z konce první třetiny. „Něco jsme zkoušeli na trénincích a jsem rád, že se nám to povedlo přenést i do zápasu. Tím jsme se dostali do zápasu, měli jsme dobrý pohyb a Švédy pak zatlačili,“ libuje si čerstvě 23letý zadák, který měl na dresu áčko.

Hronek nejdřív otevřel skóre nechytatelnou ranou. „Tam nám po buly vyšel signál, bylo to od nás dobře sehrané, skoro na jeden dotek. Švéďáci s tím nepočítali, ale trefil jsem to dobře,“ ví borec, který už za 104 sekund zapsal druhou asistenci při vítězné trefě Hynka Zohorny.

Reprezentanti dvě třetiny hráli velmi dobře, vedli už 3:0, ve třetí ale rychle inkasovali a pak se museli převážně bránit. „Dali gól, ale nic se nedělo, žádná panika. Sice si pak vytvořili nějaký tlak, měli nějaké šance, ale Patrik Bartošák všechno pochytal,“ chválí maskovaného muže.

Češi vyhráli 3:1, ale děkovačku s fanoušky si neužili. Hrálo se před prázdnými tribunami. „Bez diváků je to takové smutnější. Kolikrát pomohou k tempu zápasu, ale situace je taková. Hraje se hlavně pro lidi, ale bohužel není jiná možnost než si na to zvyknout a vydržet to.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz