Trejd v NHL: Edmonton se zbavil přeplaceného Lucice

Foto: nhl.com

Rivalové z Alberty si vyměnili dva útočníky za zenitem: do Calgary jde Milan Lucic a do Edmontonu James Neal. Jedná se o výměnu jeden za jednoho, žádné další položky v trejdu nejsou.

Nový fanshop

Oilers si "pouze" ponechají část Lucicova platu (zatím se neví konkrétní procento) a ve hře je ještě podmínečná volba v draftu. Detaily výměny budou postupně přicházet.

Kontrakt Milana Lucice patří k nejhorším v NHL. V dobách své největší slávy býval postrachem všech soupeřů, poslední dvě sezony byl ale spíš postrachem pro Edmonton.

Ročně totiž zatěžoval platový strop Oilers šesti miliony dolarů. Jeho výkony přitom této odměně vůbec neodpovídaly. Například v minulém ročníku získal v 79 zápasech jen dvacet bodů (6+14). Jeho herní styl už v současné NHL zkrátka není efektivní. Stárne: je mu 31 let. Smlouva mu navíc vyprší až v roce 2023!

Edmonton proto několikrát zvažoval, zda Lucice nevyplatí.

Teď ale našel zájemce o jeho služby. Vítěz Stanley Cupu s Bostonem se stěhuje do Calgary za někdejšího obávaného kanonýra Jamese Neala.

Neal má rovněž smlouvu na další čtyři sezony a má hodně podobný plat (5,75 milionu dolarů). A shodou náhod je mu taky 31 let. A stejně jako Lucic má za sebou špatný rok: v 67 utkáních získal pouhých 19 bodů (7+12).

V předešlých sezonách ale pravidelně sázel přes dvacet gólů a loni pomohl Vegas do finále Stanley Cupu. Na první pohled se tedy zdá, že výměnu vyhrál Edmonton. 

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz