Trejdy? Teď už mě nic nepřekvapí, líčí Sekáč. Těší se na skvělou partu

Foto: habseyesontheprize.com

19. dubna 2016, 15:54

Adam Bagar

Na letošní sezonu v NHL by asi nejraději zapomněl. Útočník Jiří Sekáč si v nejlepší lize světa musel připadat jako stěhovavý pták, postupně působil v Anaheimu, Chicagu a Arizoně. Do optimální pohody se však i kvůli zranění nedostal a domů se vracel s bilancí pouhých sedmi bodů za dvě branky a pět nahrávek. "Jsem rád, že si teď můžu v národním týmu napravit dojem ze sezony, která nebyla úplně nejlepší," hlásí Sekáč před odletem do Finska.

Kluby musel měnit už při svém premiérovém ročníku v NHL, kdy se z Montrealu přesunul do Anaheimu. "Abych přiznal, tak tehdy jsem to nečekal, protože jsem špatně nehrál, takže moc nevím, co se tam stalo," líčí Jiří Sekáč. Ten ještě tehdy netušil, co bude následovat ve druhém roce. V dresu Ducks totiž sehrál pouhých 22 zápasů a musel se znovu stěhovat. "Tam už jsem čekal, že by nějaký trejd přijít mohl, protože mě trenéři tolik nestavěli," prozrazuje.

"Jakmile jste vyměnění už potřetí, začnete se bát."

Sekáče navrch zastavilo zranění. "Byl jsem asi šest týdnů bez jediného utkání. Během té doby se tým rozjel a já se už nevešel do sestavy. Chybět dvacet utkání je fakt hodně," uvědomuje si třiadvacetiletý hokejista, který se vzápětí přesunul do Chicaga. Jenže tam se musel už po šesti zápasech balit a znovu jít o arénu dál. "V Blackhakws před play off dost obměňují kádr, takže jsem trochu čekal, že něco takového může přijít," pokyvuje kladenský odchovanec.

Jeho novým klubem se tak stala Arizona, ani tam však nenašel optimální pohodu. "Nebyla to vůbec jednoduchá sezona. Nejhorší byly právě ty časté trejdy. Když jste vyměnění hned v prvním roce, tak to člověk nějak vezme a řekne si, že ho čeká nový začátek. Ale jakmile se to stane už třikrát, tak začnete být nervózní a přemýšlíte trošku jinak. Bojíte se a ten váš hokej už pak za moc nestojí," přiznává Sekáč, kterého častá stěhování pochopitelně dost štvala.

"V Anaheimu jsem měl bydlení, ale po trejdu jsem bydlel dva týdny na hotelu. Potom jsem si našel bydlení, ale přišla další výměna. V Arizoně jsem byl opět chvíli na hotelu a teď už jsem se snad konečně zabydlel," usmívá se Sekáč, který by rád u Coyotes pokračoval. "Všechno se to řeší. Ale dost se to zkomplikovalo tím, že vyhodili našeho generálního manažera, v nejbližší době se tak moc podpisů asi dělat nebude," myslí si bývalý útočník pražského Lva.

Světový pohár? Chci trenérům ukázat, že mám na to se do nominace dostat

Ani neúspěšná sezona ho neodrazuje od dalšího pokračování v nejlepší lize světa. "Je to sice náročné, ale NHL chci dál hrát. Ty dva roky sice nebyly nejlepší, ale zahodit to všechno jen tak za hlavu a sbalit se, by byla docela hloupost," říká Sekáč, jenž je po letošní zkušenosti mnohem odolnější. "Myslím, že po tomhle mě už asi v hokejovém životě nic nepřekvapí. Ale jakmile se to vydrží, tak se můžete dostat dál," tuší hokejový bojovník. A jak ho NHL změnila?

"Myslím, že mě to změnilo dost. Je to tam hlavně o jednoduchosti. Vždycky mě třeba zdobilo, že jsem občas udělal nějakou akci, kterou pak lidé ocenili, ale tam to není vůbec jednoduché udělat něco takového," přibližuje Sekáč, který si teď chce v národním týmu spravit chuť. "Já jsem se na to strašně moc těšil. Pokaždé, když jsem byl v reprezentaci, byla zde skvělá parta. Jsem nadšený, že tady mohu s klukama být," prozrazuje účastník MS v Bělorusku.

Ten se bude rvát nejen o šampionát v Rusku, ale také blížící se Světový pohár. "Beru to tak, že bych mohl trenérům ukázat, že mám na to se do té nominace dostat a sehrát tam pak nějaké zápasy." Ovšem po neúspěšné sezoně bude pro něj psychicky těžké najít pohodu. "Třeba dám hned nějaký gól. Je to všechno o sebevědomí. Budu se snažit ho ze sebe vyhrabat a zkusit si vzpomenout na to, jak jsem zde hrával dřív," hlásí před odletem na sever Evropy.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz