Trenérem Třebíče zůstává Novák. Mládež mají na povel úspěšní odchovanci

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Není důvod ke změně: Horáckou Slavii bude nadále trénovat Radek Novák, který převzal tým na přelomu roku a po úchvatné stíhací jízdě ho dovedl až do prvoligového play off.

partneři českého hokeje

Novák současně pokračuje i coby sportovní manažer pro A-tým. „Jde o logickou volbu. Radek Novák zná místní prostředí velmi dobře. V Třebíči totiž působil coby hráč, načež plynule přešel do role trenéra a následně i sportovního manažera," stojí na webu Horácké Slavie.

Novák se áčka ujal v lednu po odvolání Martina Sobotky. V Chance lize šlo sice o jeho první angažmá v pozici hlavního trenéra, přesto po jeho příchodu na střídačku začala Třebíč v dolní nadstavbě dominovat. Ze 24 zápasů jich vyhrála dvacet a v tabulce postupně přeskočila jak Prostějov, tak i Frýdek-Místek.

Do play off šla tedy Třebíč ve skvělé formě a po dvou zápasech předkola vedla nad Slavií 2:0. Jenže v tom nejlepším pro ni sezona předčasně skončila...

Pokud se ale Třebíči podaří udržet největší opory, může v nadcházejícím ročníku patřit k černým koním. Jisté je, že u toho na střídačce opět bude Novák.

Horácká Slavia na svém webu oznámila ještě jednu zásadní novinku. Hlavně směrem k blízké budoucnosti. „Dochází ke kompletnímu oddělení chodu prvního mužstva a mládeže. Tyto dvě oblasti budou nyní fungovat nezávisle," informuje Třebíč.

Novým sportovním manažerem pro mládež se stal Martin Čech, který má za sebou bezmála 600 prvoligových zápasů a několik sezon dělal v Třebíči kapitána. 

Čech bude mít v Třebíči na starosti především přípravku. „Má za sebou bohatou hráčskou kariéru, kterou spojil zejména s Třebíčí. Po jejím konci se věnuje trenérské činnosti, kde platí za nezpochybnitelný talent," píše se na webu Horácké Slavie.

„Dochází ke kompletnímu oddělení chodu prvního mužstva a mládeže."

Trenérem mladších a starších žáků bude další bývalý kapitán David Dolníček. Dorostence a juniory bude mít na povel někdejší reprezentant Roman Mejzlík.

„Vedoucí pracovníci mládežnického úseku – tedy Martin Čech, David Dolníček a Roman Mejzlík – připravují další dokumenty, které mají za cíl zlepšit práci s mladými hokejisty a stejně tak nastavit jasná pravidla ve vztahu klub–rodič. Třebíč je vyhlášenou líhní hokejových talentů, přičemž my chceme v tomto odkazu pokračovat a postupně ho posunout na ještě vyšší úroveň," věří třebíčský klub, ve kterém v minulosti začínali Patrik Eliáš, bratři Eratové, Vladimír Sobotka, Ondřej Němec, Leoš Čermák, Michal Mikeska a mnozí další.

Martin Čech.

Martin Čech. | Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz