Trenéři dvacítky rozhodli: Končí Mužík, Svozil, Dvořák a další

Jan Štibingr | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

13. prosince 2019, 18:23

Martin Voltr

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky.

HokejkaSHOPvanoce

V přípravě na světový šampionát nepokračuje jedenáct hokejistů, kteří se účastnili prvního kempu.

Černý Petr mezi brankáři připadl Danielu Dvořákovi, nejstaršímu z nich. Očekávaná jednička Lukáš Dostál tak bude jediným gólmanem ročníku 2000: Lukáš Pařík je o rok mladší, Nick Malík a Jan Bednář dokonce o dva. Jeden ze jmenovaných se na mistrovství ještě určitě nedostane.

Dvořák byl přitom v srpnu vyhlášen nejlepším gólmanem reprezentačního turnaje v Rusku. Po podzimní akci s devatenáctkou ho ale v Prostějově vytlačil z brankoviště Tomáš Štůrala, takže od 10. listopadu do 2. prosince neodchytal ani minutu.

Z obránců končí František Klejna, Jan Štibingr a Stanislav Svozil. Na šampionát se tedy nepodívá poslední jmenovaný talent ročníku 2003, jenž dostává prostor v extraligové Kometě a trenéři dvacítky ho poprvé vyzkoušeli až právě na kempu. Štibingr udělal největší progres v loňské sezoně, po níž odešel do zámoří; Klejna jde domácí cestou.

Daniel Dvořák

Daniel Dvořák | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mezi útočníky nepokračují v přípravě David Vitouch, František Řehák, Zdeněk Sedlák, Jonáš Peterek, Radek Mužík, Jaroslav Brož a Jan Bambula.

Vitouch s Brožem a Bambulou hrají Chance ligu, první jmenovaný se ale nedávno ve Spartě probojoval i do extraligy. Ostatní vsadili každý na jinou zemi: Mužík na Švédsko, Sedlák na Finsko, Řehák na Švýcarsko a Peterek letos jako poslední na Kanadu. Radek Mužík byl kapitánem osmnáctky na dubnovém mistrovství světa.

Dvanáctým, jehož naděje skončily, je Michal Gut. Mladíčka ročníku 2002 ze hry o šampionát vyřadilo zranění. Naopak Matěj Blümel by měl být v pořádku a trenéři s ním počítají podle plánu, tedy na druhý kemp.

Ten odstartuje ve Frýdku-Místku v neděli 15. prosince odpoledne. K týmu se premiérově připojí desítka hokejistů ze zahraničí, junioři už společně stráví kompletní týden. V pátek 20. prosince vyzvou Švédy, v neděli 22. prosince vyrazí do Třince ke generálce se Slovenskem.

Až následně přijde další zúžení kádru. Na turnajovou soupisku mohou trenéři zapsat dvacet hráčů do pole a tři gólmany, ale v první kolonce si do úvodních skupinových bitev ještě nechají rezervu. Druhé vyřazování před Štědrým dnem by se tak mělo týkat už jen jednoho brankáře a zhruba dvou až tří hráčů z pole.

„Jsme spokojeni s tím, jak všichni hráči odpracovali přípravný kemp včetně utkání proti Frýdku-Místku. Patří jim za to velké díky. Udělali nám to opravdu hodně těžké,“ řekl asistent trenéra Patrik Eliáš.

„Budeme pokračovat ve 29 hráčích. Věřím, že i všichni ti, kteří se k týmu nově připojí, budou pracovat naplno a ani další zúžení sestavy pro nás nebude jednoduché,“ dodal.

Zdeněk Sedlák

Zdeněk Sedlák | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Aktuální širší nominace na MS 20

Brankáři (4):
Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL), Lukáš Dostál (Ilves Tampere, Finsko).

Obránci (9):
Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Tomáš Dajčar, Jan Mlčák, Miroslav Kukla (všichni HC Stadion Litoměřice), Radek Kučeřík (Saskatoon Blades, WHL), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Ivan Lytvynov (ČEZ Motor České Budějovice), Libor Zábranský (Moose Jaw Warriors, WHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL).

Útočníci (16):
Karel Plášek (HC Kometa Brno), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Petr Čajka (Servette Ženeva, Švýcarsko), Martin Lang (Kamloops Blazers, WHL), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), Vojtěch Střondala, Otakar Šik (oba HC Stadion Litoměřice), Ondřej Pavel (Fargo Force, USHL), Jakub Lauko (Providence Bruins, AHL), Jan Jeník (Hamilton Bulldogs, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), Filip Koffer (Prince George Cougars, WHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Michal Teplý (Winnipeg Ice, WHL), Adam Raška (Rimouski Oceanic, QMJHL), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice).

Realizační tým:

Generální manažer: Filip Pešán
Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti: Patrik Eliáš a Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Video trenér: Dalibor Pail
Kondiční trenér: Martin Výtisk
Kondiční trenér: Radek Hlavatý
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Psychoterapeut: MUDr. Dušan Randák
Maséři a kustodi: Jan Vejvoda a Václav Vejvoda
Media manažer: Ondřej Kalát

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz