Trenéři se cukali, prémie budou, hlásí Klepiš. Musil nechce Hyku na hrušce

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

17. října 2017, 21:14

Václav Jáchim

Tušili, že je čeká těžká šichta. Hokejisté Mladé Boleslavi už v letošní sezoně měli jednou tu čest s houževnatou jihlavskou armádou. Teď se historie opakovala. Dukla pečlivě pokrývala stření pásmo a Středočechům dost dlouho trvalo, než našli způsob, jak pevné šiky překonat. "První třetinu jsme hráli strašně. A to z toho důvodu, že oni bránili modrou čáru ve čtyřech. My se tam snažili pořád prohazovat nějaké nahrávky, jenomže soupeř to chytal a jezdil na nás," konstatuje Jakub Klepiš.

NHL 20

Zkušený útočník měl v bitvě podstatné slovo, zaznamenal totiž dvě branky a Bruslaře nasměroval na vítěznou trasu. Poprvé se Klepiš trefil ve 25. minutě. "Tam to udělal dobře Kuba Valský. Podržel si puk, hodil ho na bránu, já už pak měl lehkou práci - dorazit do prázdné," popisuje. Další jeho akce přišla v úvodu třetího dějství, branka to byla podobná. Klepiš v přesilovce zakončoval parádní nahrávku Lukáše Žejdla.

Klepiš: Tři góly ve dvou zápasech? Tohle nějak neřeším

Bývalý reprezentant vyměnil parťáky z útoku, Klepiš chodil na led s Petrem Holíkem a Jakubem Valským. A tohle trio se líbilo. Hrálo se chutí, v pohybu. Dokázalo zakončit. "Já se cítil dobře, jelikož jsme vyhráli. Kdyby ne, bylo by to na prd," směje se. "V tomhle složení jsme hráli třetinu s Třincem a teď proti Jihlavě. Upřímně? Je jedno, jak se cítíme my. Hlavně musíme vyhrávat jako tým," připomíná racionálně.

Středočeši si dokráčeli pro kořist, dřeli naplno. Nenechali se odradit důsledností soupeře. Ani tím, že zpočátku neměli skoro žádné tutové šance. Odměna se pak dostavila. "Z prvního zápasu u nich jsme  věděli, že to bude těžký zápas. Soupeř hraje dobře, jsou to kluci, kteří makají. Prohrát nechceme nikdy, Jelikož jsme v předchozích dvou zápasech nebodovali, asi jsme teď chtěli o trošku víc. Pro nás ale především platí, že jak jsme hráli druhou a třetí třetinu, tak musíme hrát pořád. A hlavně od začátku!" velí.

Sám má aktuálně střeleckou formu, Klepiš dal ve dvou posledních zápasech tři branky. Bere to však s nadhledem. "Že by mi to zvedlo náladu...Tohle nějak neřeším. Góly jsem dal díky spoluhráčům, bez nich bych je neměl. Zajímá mě jen vítězství," povídá. Skalp Dukly přinesl Boleslavi radost, zápas byl pikantní především pro trenéry Augustu s Ujčíkem, kteří mají na Vysočině kořeny. Vypisovali přes zápasem motivační prémie? "Trošku se cukali, ale myslím, že tam něco je," prozrazuje Klepiš.Patrik Augusta to potvrzuje. "Prémie jsme vypsali, ale je to interní věc kabiny," usměje se.

Musil: Když jsem slyšel zase cinknout tyčku, udělalo se mi špatně

Zápas proti Dukle byl hodně zvláštní pro Pavla Musila. Jednak ho začal ve čtvrté formaci, jednak třikrát pálil do tyče a dlouho jen si prohluboval trápení v koncovce. "O přestávce jsem byl špatný. Což já jsem celkově," tvrdí. Nakonec se ale prosadil a upravil na konečných 3:1.. "Doufám, že mi ten gól pomůže," přeje si. Optimální pohodu postupně oprašuje. Může útlum souviset s odchodem Tomáše Hyky do Las Vegas? "Když řeknu, že jo, tak hned zavolá a bude na hrušce. Nechci mu takhle pomáhat, tím to není," směje se.

Hned ale zvážní. "Hledali jsme se. V přípravě byly dobré i špatné zápasy. V prvním kole v Jihlavě jsme dostali trošku na budku, a pak to nebylo ono. Teď bych řekl, že se zvedáme. Budeme na tom dál pracovat," slibuje. Proti Dukle začínal Musil ve čtvrté formaci, což se mu dlouho nestalo. "Spíš mi to pomohlo," reaguje upřímně. Předtím český reprezentant bojoval vedle Holíka a Lence,  musel opustit oblíbenou pozici centra. "Na pravém křídle byly dobré zápasy. No dobré... Jakž takž to šlo, ale převládaly spíš špatné věci. Teď jsem se vrátil do středu útoku a určitě to pro mě bylo plus. Vím, co hrát, nad ničím nemusím přemýšlet. Všechno dělám automaticky," vysvětluje.

Trenér Augusta v průběhu utkání sestavu zúžil, Musil pak zase válel s Lencem jako dřív. Ve druhé třetině mohli Bruslaři soupeři odskočit, nicméně náskok měli pořád minimální."Víc gólů nepadlo, protože zakončení vyšlo často na mě," potvrzuje, že humor neztratil. Nakonec ale krásná trefa přece jen přišla. ve 49. minutě napálil Musil kotouč bez přípravy způsobem, že gólman Volden neměl nárok. "Od své druhé střely v zápase jsem jen zavíral očí," směje se. "Né, jasně, jsem za to rád. Úleva! Když jsem slyšet zase cinknout tyčku, udělalo se mi špatně. Ale naštěstí se kluci radovali, tak mi došlo, že to tam konečně spadlo," uzavírá.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz