Trenéři vybrali 22 reprezentačních nadějí U15 na turnaj v Salcburku

Melichar Kovář | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jen den poté, co se vrátili domů z akce v Benešově, se hokejisté kategorie U15 dočkali nominace na závěrečnou akci projektu Výchova talentované mládeže.

Tři dny, dvě síta. V sobotu proti sobě zápolilo v Benešově 51 hokejistů, v neděli už jen 34 a následně vybrali trenéři 22 těch, kteří se jim během dvou dnů líbili nejvíc.

Právě oni nakonec odcestují na turnaj do rakouské akademie Salcburku. Navíc mají nejblíž do prvního reprezentačního mužstva U16, ale v něm se pochopitelně ukáže během úvodních měsíců příští sezony mnohem větší počet mladíků.

Do nominace proklouzli čtyři hokejisté z mistrovského Liberce i z Karlových Varů, dále tři ze stříbrného kádru Škody Plzeň a také z Mladé Boleslavi, dva zástupce pak dodá Vsetín. Benjamínkem výběru bude boleslavský obránce Matyáš Michálek z ročníku 2010.

K trenérskému kormidlu se postaví liberecký Vojtěch Fiala a přerovský Vladimír Kočara, brankáře povede mladoboleslavský Filip Šindelář.

Sraz výběru je naplánovaný na středu 17. dubna dopoledne do pražského Edenu, po přesunu do Rakouska čeká hokejisty ještě v podvečerních hodinách úvodní trénink. Od čtvrtka 18. do neděle 21. dubna pak sehrají v Salcburku čtveřici mezinárodních zápasů. Nastoupí proti Slovensku, výběru Bavorska, týmu místní akademie a na závěr sehrají duel o konečné umístění.

Nominace výběru VTM U15

Brankáři:
Jaroslav Martínek (Mladá Boleslav), Václav Osvald (Škoda Plzeň).

Obránci:
Stanislav Sanejstr, Matyáš Tureček (oba Liberec), Matyáš Michálek (Mladá Boleslav), Lukáš Hájek, Vojtěch Horáček (oba Karlovy Vary), Denis Korhoň (Olomouc), Adam Konvalinka (Chomutov), Adam Hynek (Vsetín).

Útočníci:
Matěj Kučera, Šimon Šejc (oba Liberec), Kryštof Vrbata (Mladá Boleslav), Melichar Kovář (Pardubice), Jakub Kyncl, Josef Suchý (oba Karlovy Vary), Michal Hartl (Kometa Brno), Dario Alessandro Blengino, Eliáš Matoušek (oba Škoda Plzeň), Petr Hörnig (Slavia Praha), Maxmilian Mareš (Vítkovice), Adam Němec (Vsetín).

Náhradníci:

Brankáři: Tadeáš Schejbal (České Budějovice), Ondřej Slavík (Přerov). Obránci: Robin Kavan (Kometa Brno), Adam Holub (Šumperk), Tomáš Zikmund (Hradec Králové), Roman Dubec (Vsetín). Útočníci: Dominik Beneš (Liberec), Vilém Hartman (Mladá Boleslav), Antonín Riedl (Zlín), Matěj Jindřichovský (Pardubice), Tomáš Petrčka (Kometa Brno), Jan Musil (Olomouc), Patrik Poláček (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Trenéři: Vojtěch Fiala a Vladimír Kočara
Trenér brankářů: Filip Šindelář
Lékař: MUDr. Marek Frajt
Kustod: Tomáš Kvapil

Program týmu na turnaji v Salcburku

Čtvrtek 18. dubna:
17:30 Česko – Slovensko

Pátek 19. dubna:
17:30 Výběr Bavorska – Česko

Sobota 20. dubna:
17:00 Salcburk – Česko

Neděle 21. dubna:
10:30 / 11:00 zápas o umístění

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz