Trenérský návrat! Fiala se opět objeví v extralize

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

22. července 21:50

Marek Hedbávný

Extraligová Olomouc rozšiřuje realizační tým – k áčku se po pěti letech vrací Petr Fiala, který bude kohoutům pomáhat jako videokouč a skaut.

Chance liga na Hokejka TV

„Nejspíš bude mít ještě nějaké další funkce," potvrdil v rozhovoru pro Deník jednatel klubu Jan Tomajko. O Fialově pozici svědčí i to, že byl při prvním tréninku s týmem přímo na ledě. Nebude tedy obrazně řečeno sedět pouze u videa... 

Tomajko je nejen jednatelem, ale i trenérem, funguje ve dvojici se Zdeňkem Motákem. Pomocná ruka se jim proto hodí. Zvlášť od tak zkušeného kouče, jakým je Fiala.

„Nikoho jsme na tyhle pozice dosud neměli, snažili jsme se to dělat nějak v těch dvou lidech," těší se Tomajko. „Určitě je to lepší, je to úspora času. Tu práci si můžeme daleko lépe rozdělit." 

„Nikoho jsme na tyhle pozice dosud neměli."

Fiala trénoval Olomouc v letech 2007 až 2015. Mezitím pomohl do té doby průměrnému prvoligovému klubu ke skvělým výsledkům, a to včetně postupu do extraligy.

Na střídačce Mory skončil po sezoně 2014/2015, poté se věnoval mládeži. Loni touto dobou pak ohlásil velký comeback do profesionálního hokeje: stal se totiž hlavním trenérem ambiciózní Komety.

Jenže Fialovo angažmá v Brně nemělo dlouhého trvání – v listopadu byl po nepřesvědčivých výsledcích odvolán.

Teď se šedesátiletý kouč do Tipsport extraligy vrací. „Známe se. Máme i podobný pohled na věci, takže v tom si myslím, že to bude výhoda," tvrdí Tomajko v rozhovoru pro denik.cz.

Aktuální kádr HC Olomouc

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokry, Marek Hasala.

Obránci: David Škůrek, Tomáš Dujsík, Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Tomáš Černý, Tomáš Valenta, Jan Švrček, Šimon Groch, Matúš Hlaváč, Adam Rutar.

Útočníci: Jan Knotek, Lukáš Klimek, Vilém Burian, David Ostřížek, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Vojtěch Tomeček, Rostislav Olesz, Petr Strapáč, Lukáš Nahodil, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jakub Navrátil, Joshua James Mácha.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz