Trénink místo počítačových her. Tygři budou mít virtuální realitu i doma

Foto: hcbilitygri.cz

Liberecký klub platí nejen v českém, ale i v celosvětovém měřítku za průkopníka hokejové virtuální reality. Protože se mu využívání Sense Areny osvědčilo, jeho mládežníci ji teď budou moc využívat i z domova.

Technologický startup Sense Arena spatřil světlo světa před pěti lety. Právě Bílí Tygři na tom měli zásadní podíl, s vývojem projektu pomáhala také Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a podpořil ho i hokejový svaz. Od té doby se projekt rozšířil až do zámoří.

Dnes ho tak ve svém tréninku využívají i organizace NHL jako New Jersey Devils, Vegas Golden Knights nebo Arizona Coyotes.

Původní varianta počítala pouze s tréninky na konkrétním místě, ale liberečtí mládežníci teď budou moci využívat virtuální realitu i z domova. Stačí, když si pořídí brýle a speciální příslušenství, které přenáší pohyb do hokejky.

„Využívání Sense Areny se nám v mládežnických kategoriích velmi osvědčilo. Teď jsme ale pokročili. Pro všechny naše členy nabízíme licenci pro domácí Sense Arenu, kterou mají k dispozici zcela zdarma. Každý hráč si zakoupí jen zbylý hardware a může začít trénovat ve svém pokojíčku,“ zmiňuje na webu Bílých Tygrů jejich viceprezident Lukáš Přinda.

Sense Arena pomáhá rozvíjet hokejové myšlení prostřednictvím nacvičování skutečných herních situací a k dispozici je jak pro hráče, tak pro brankáře. Díky unikátnímu příslušenství přenáší do hokejky či brankářských rukavic vibrace, které simulují skutečný kontakt s pukem.

Hráči si díky virtuální realitě snadno mohou zlepšovat své reflexy, reakce, rychlost rozhodování v určitých situacích, čtení hry či periferní vidění. Zvlášť v českých podmínkách totiž často mívají prostor na ledě limitovaný, a tak nemůžou dosáhnout ideálního počtu opakování.

„Kluci se navíc mohou porovnávat mezi sebou, což je neustále posouvá vpřed. Domácí trénink hokejisty baví.“

Liberečtí trenéři si novou možnost pro své svěřence pochvalují. Navíc mají i přístup k výsledkům hráčů, což jim pomůže zpřesnit práci na konkrétních činnostech.

„Trenéři jim mohou radit, aktualizovat cvičení a vytvářet individualizované tréninkové plány přímo v programu Sense Arena. S hráči tak budeme v kontaktu i online,“ říká Vojtěch Fiala, kouč mistrovské deváté třídy, vedoucí trenér sportovních tříd a také hlavní trenér liberecké Sense Areny.

Foto: hcbilitygri.cz

„Kluci se navíc mohou porovnávat mezi sebou, což je neustále posouvá vpřed. Domácí trénink hokejisty baví a dává jim rozhodně více, než kdyby stejný čas věnovali například hraní her na počítači či konzolích,“ zmiňuje Fiala.

Spolupráce s libereckou organizací, která patří z hlediska výchovy mládeže mezi nejlepší v Česku, je pro zakladatele Sense Areny stále velmi důležitá.

„Bílí Tygři nám celý projekt významným způsobem pomohli nastartovat a zviditelnit v očích veřejnosti. Přestože se již náš produkt rozšířil až do zámoří, jsme rádi, že ve spolupráci s Tygry stále hledáme nové způsoby rozvoje Sense Areny a můžeme ji nadále vylepšovat a zpřístupňovat mladým hokejistům,“ doplňuje na webu hcbilitygri.cz Bob Tetiva.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz