Tréninky talentů i kormidlo dorostu. Legenda Energie míří k mládeži

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

V Karlových Varech to je rozhodně jedno z nejvýznamnějších témat mezisezonního období: Václav Skuhravý ukončil hráčskou kariéru. Rychle se ale přesune do pozice funkcionářské a spoustu poznatků od něj budou čerpat i mládežníci.

1001 extraligových zápasů, 218 branek a 269 asistencí. Úctyhodná čísla, která už jistojistě neporostou, budou navždy dokumentovat kariéru karlovarské ikony. Václav Skuhravý ale rozhodně není tím, kdo by teď mínil sedět doma a vzpomínat.

Naopak. Jen co zaklapl jednu knížku, otevřel druhou. V Energii se stane součástí klubového vedení a na svých bedrech bude mít spoustu úkolů.

Z jeho zkušeností by měla významně těžit i nastupující generace: Skuhravý se zapojí do programu hráčského rozvoje nejtalentovanějších mladíků i do speciálních dovednostních tréninků. K tomu jako hlavní trenér povede ligovou zálohu dorostu a jako asistent se postaví na střídačku toho extraligového!

„Je to další hráč až legendárního charakteru, který se zapojí do chodu mládeže.“

„Po Lukáši Mensatorovi, který u nás bohužel končí a odchází do A-týmu Mladé Boleslavi, je to druhý hráč až legendárního charakteru, který se zapojí do chodu mládeže. Očekáváme, že bude předávat svoje letité zkušenosti a nám trenérům pomůže svým pohledem bývalého skvělého hráče,“ říká vedoucí trenér karlovarské akademie Václav Eismann.

Skuhravého účast na trénincích mládežníků bude pouze jedním z mnoha jeho úkolů, takže konkrétní rysy zapojení bude vedení mládeže ještě řešit.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Legendární útočník by v první řadě mohl ještě o kousek dál posouvat talenty s tím největším potenciálem.

„Většinou jde o hráče, kteří jsou v kontaktu s reprezentací. Tyto speciální tréninky probíhají v pondělky, úterky a středy v dopoledních hodinách, a tam si myslím, že bude mít velké využití,“ přibližuje Eismann.

A jestli by měl Skuhravý přispět v nějaké konkrétní hokejové činnosti? Tady není pochyb. „Chceme, aby našim útočníkům přinášel svůj pohled na vhazování, což je možná i do jisté míry podceňovaná činnost. Má s tím bohaté zkušenosti a byl v tom mimořádně úspěšný,“ ví karlovarský kouč.

„Může trošku napravit naši profesní ‚slepotu‘, kterou po těch letech máme.“

„Je velký rozdíl, jestli po buly hrajete na kotouči, nebo ho musíte získávat. S tím by nám mohl pomoct, to bude velké plus pro rozvoj hráčů,“ pokračuje.

Dvaačtyřicetiletý šampion extraligy z roku 2009 se už před skončením aktivní kariéry začal zapojovat do politického dění, nyní sedí na karlovarské radnici i v krajském zastupitelstvu. Ve městě a okolí je oblíbený nejen díky úctyhodné kariéře, ale i pro svou povahu.

„Jeho charakter bych vykreslil na jednom příběhu: V době největšího lockdownu z pozice městského politika nakupoval a rozvážel nákupy důchodcům. Jeho povaha je taková lidová, a i na základě toho může mít k mladým hokejistům blíž a trošku napravit naši profesní ‚slepotu‘, kterou po těch letech máme,“ povídá Eismann upřímně.

Sportovní kluby se v současné době vzpamatovávají – a ještě dlouhou dobu budou – z covidové stopky, která jejich provoz zcela ochromila. V Energii pozdržela i spuštění nového programu, který má talentům pomáhat se stravovacím režimem.

„Věřím, že se k tomu budeme moci vrátit. Hráčům bychom měli pomáhat s ještě lepší stravou, než jakou třeba dostávají ve spolupracujících restauracích. Je to samozřejmě otázka financí, ale právě i Venca Skuhravý by měl být určitou záštitou toho, že peníze případně půjdou správným směrem,“ věří šéf akademie Václav Eismann.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz