Tréninky v Minnesotě, dobrá příprava na Rusko, upozorňuje Branko Radivojevič

13. srpna 2008, 8:17

Václav Jáchim

Patří do skupiny hokejistů, kteří během letní přestávky vyměnili zámořskou NHL za Rusko. Slovenský útočník Branko Radivojevič nechal za zády angažmá v Minnesotě, Philadelphii či Phoenixu, nyní potí dres v ruském Spartaku Moskva. "Zvažoval jsem další budoucnost, objevily se nabídky z NHL. Ale nakonec jsem dal přednost Spartaku. Udělal jsem to po několika rozhovorech s různými lidmi a myslím, že to byl správný krok," komentuje pro server championat.ru okolnosti, jak se zrodil přesun bývalého hokejisty Vsetína východním směrem.

Nový fanshop

Radivojevič je typem dravého útočníka. Výborně bruslí, na ledě bývá hodně agresivní. Bojuje, odevzdává maximum. V Rusku mají takové hráče rádi, tamní soutěž totiž notně okysličí. Slovenský reprezentant zatím stihl pouze jedno přípravné utkáné, ale i tak si stěhování pochvaluje. "Ve Spartaku jsem spokojený. Výborní hráči, dobré zázemí," kvituje.

Také český kouč Miloš Říha prý přispěl k jeho pohodě. "Tréninky jsou pestré a zajímavé. S trenérem pracuji čtyři týdny, Miloš Říha rád experimentuje a zkouší různé věci. Také nám opakuje, jaké má představy o určitých herních činnostech. Jsem si jistý, že pro hokejisty je spolupráce s ním velmi přínosná," konstatuje.

Hráči ruských klubů zahájili společnnou přípravu v polovině července, od té doby v podstaě neznají oddechu. Hrají zápasy, startují na turnajích. Mezi tím trénují. Pro posily z NHL jde určitě o změnu. "Ale já hrál ještě na jaře v Minnesotě, kde působil Jacquex Lemaire. Je ze staré školy, hodně jsme trénovali. Jsem tedy zvyklý," usmívá se Radivojevič.

Dril v organizaci Wild se bude hodit, Kontinentální liga totiž zvolna klepe na dveře. Všechny kluby mají určité ambice, Spartak není výjimkou. A Radivojevič je patrně největší letní posilou klubu, kam zamířili také jeho krajané Baranka, Ružička, český mladík Fiala nebo německý tandem Kotschnew - Lewandowski.

Branko si uvědomuje svoji roli. "Udělám maximum, abych pomohl týmu. Pokusím se nasbírat co nejvíc bodů, jsem si jistý, že každý hokejista Spartaku půjde za společnýcm úspěchem," říká jasně. V novém působišti má velkou motivaci. NHL je prozatím zapomenuta, nyní Radivojeviče čeká vystoupení v Kontinentální lize, která se chystá vydatně konkurovat nejslavnější soutěži planety.

Co slovenského dravce přimělo ke stěhování východním směrem? "Jedním z hlavních důvodů je kvalitní kontrakt, který mi byl nabídnut. Ovšem na příkladu Alexeje Morozova je vidět, že peníze nejsou všechno. Vždyť on mohl v NHL vydělat víc než doma. Nebo takový Jágr. Měl několik nabídek z NHL, přesto se rozhodl pro Omsk," upozorňuje.

Příchod Jaromíra Jágra považují v Rusku za zlomovou událost. "Je to skvělý komerční tah Kontinentální ligy," souhlasí Radivojevič. Podle jeho názoru brzy začnou proudit do Ruska další hokejisté ze zámoří. Zatím tak činí hlavně Evropané, kteří nemají potíže s adaptací. "Hrával jsem na Slovensku, evropský hokej znám. Vím, jaké má tradice tento sport v Rusku. Zvyknu si velmi rychle."

Pokud se Radivojevič ještě ohlédne za svým působením V NHL, nejraději si připomene Phoenix. "U Coyotes jsem kdysi začínal, na to se nedá zapomenout," tvrdí. V minulém roce nastupoval za Minnesotu, nicméně pro tým skončil sen o Stanley Cupu už v prvním kole. "Základní část se nám vydařila. Hráli jsme v silné konferenci a předvádeli dobré výkony. Jenže v play off nás hned na začátku vyřadiloo Colorado," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz