Trest pro Marosze. Za seknutí do rozkroku si jeden zápas nezahraje

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

17. listopadu 2020, 12:55

Ondřej Mach

Nepříjemný zákrok Rostislava Marosze na Adama Gajarského ze zápasu Vítkovic s Kometou má dohru. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal vítkovického útočníka zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání.

Partneři Českého hokeje

Vítkovice doma v neděli proti Kometě vedly 2:0 a v závěru třetí třetiny mířily k tříbodovému vítězství. Jenže... jenže pak Rostislav Marosz předvedl nevídaný zkrat, když v souboji u mantinelu seknul do rozkroku brněnského Adama Gajarského. 

Od rozhodčích za to vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Ridera navíc v oslabení dvougólový náskok ztratila a v nájezdech přišla i o druhý bod. 

„Ne herně, ale výsledkově jsme si prohráli zápas vlastní nedisciplinovaností. Zatím jsme si ho jen krátce zhodnotili, ale teď v emocích nikterak konkrétně. Myslím, že určitě budou následovat pohovory,“ pravil po zápase vítkovický asistent trenéra Darek Stránský. 

Zákrokem vítkovického forvarda se zabýval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík. „Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč ve zjevné reakci na předchozí přistrčení a mimo přímý souboj o kotouč vědomě sekl protihráče do oblasti rozkroku,“ píše se tiskové zprávě. 

„Hráč ve zjevné reakci na předchozí přistrčení a mimo přímý souboj o kotouč vědomě sekl protihráče do oblasti rozkroku.“

Ujčík Marosze potrestal zastavením činnosti na jeden soutěžní zápas. Šéf disciplinárky přihlédl k tomu, že devětadvacetiletý útočník nebyl v posledních dvou letech trestán a Gajarský v souboji neutrpěl zranění. 

Vítkovice se tak v úterním duelu na ledě Liberce budou muset obejít bez něj. 

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz