Třetí Jenáček zpátky na Vsetíně. Má obrovský potenciál, věří Tobola

Foto: hc-vsetin.cz

Řady navrátilců ve Vsetíně doplní další mladík, který místní prostředí moc dobře zná. O místo v sestavě se popere Šimon Jenáček – devatenáctiletý obránce přichází do klubu na hostování do konce sezony z organizace Třince.

Chance liga na Hokejka TV

Otec Luboš je u A-týmu asistentem trenéra Jana Srdínka, bratr Jakub se před sezonou vrátil z Třebíče. A teď už bude valašská rodina Jenáčků zase pohromadě. Důvěrně známé barvy totiž po roční odmlce oblékne i Šimon.

„Když vznikla možnost Šimona angažovat, velmi intenzivně jsme nad tím uvažovali. Obrovskou výhodou je, že zná dokonale prostředí, bereme ho jako našeho odchovance. Navíc jsme jej viděli ve třech přípravných zápasech, ve kterých hrál velmi dobře. Má v sobě obrovský potenciál,“ říká pro hc-vsetin.cz klubový jednatel Daniel Tobola.

„Chceme se porvat o postup do nejvyšší juniorské soutěže. I to pro nás bylo důležité.“

Devatenáctiletý talent opouštěl Vsetín po administrativním vyřazení juniorky z nejvyšší soutěže. Nejen že ji v poslední sezoně (s průměrem bodu na zápas!) táhl do čtvrtfinále play off, ale následně byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem celé extraligy.

Minulý ročník strávil převážně v juniorce Třince (41 zápasů / 10+22) a 15krát naskočil za Frýdek-Místek do Chance ligy. Tu nyní nemá jistou, na Valašsko totiž přichází jako osmý bek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Navrch ale může vypomoci juniorům k vytouženému návratu mezi elitu. „Chceme se porvat o postup do nejvyšší soutěže. I to pro nás bylo důležité. Šimon se tomu vůbec nebrání. Je pravděpodobné, že bude mít vyřízený střídavý start do 2. ligy jako jiní mladší hráči. Bude čistě na Šimonovi, jak se prosadí,“ zmiňuje Tobola.

„Do Frýdku-Místku poslali obránce z Třince a tím vznikl přetlak. Pak přišel do hry Vsetín, kam mě nabídl pan Peterek. Na Vsetíně jsem doma a mám to tady rád, takže jsem po tom hned skočil. Pak už byla jen otázka, jak se domluví kluby mezi sebou,“ popisuje pro klubové stránky Jenáček, jenž mění jednu z nejkvalitnějších českých akademií za domovské prostředí Lapače.

„Vím, že budu muset někoho přeskočit, abych hrál. To je sport.“

„Dokud jsem byl ve Frýdku, bojoval jsem o místu v tamním klubu. Ale už když jsem ze Vsetína odcházel, měl jsem v plánu se jednou vrátit, jenom jsem nevěděl kdy. To, že se tak stalo takhle brzy, mi určitě nevadí. Ve hře byly i jiné týmy, ale když přišel do úvahy Vsetín, byla to moje první volba,“ ujišťuje.

Poprvé mezi dospělými si může zahrát po boku staršího bratra, ale nejdřív si vůbec musí vybojovat místo v sestavě. Se svou rolí „čekatele“ je smířený.

„Vím, že budu muset někoho přeskočit, abych hrál. To je sport. Když se to nepodaří, budu bojovat za juniorku. Rád pomůžu, protože tady k tomu mám vztah. Myslím, že určitě máme šanci a popereme se o úspěch,“ dodává Šimon Jenáček.

Do středečního utkání áčka v Kolíně ještě určitě nezasáhne.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Jakub Málek, David Sachr, Jan Strmeň.

Obránci: Tomáš Kudělka, Ondřej Smetana, Jakub Jenáček, Michal Hryciow, Vojtěch Pernický, Jan Bartko, Lubomír Štach, Tom Ondračka, Martin Kožený, Šimon Jenáček.

Útočníci: Branislav Rehuš, Jan Kloz, Sebastian Gorčík, Adam Hořanský, Adam Gajarský, Radim Kucharczyk, Roman Vlach, Antonín Pechanec, David Březina, Jakub Babka, Roman Půček, Daniel Klímek, Tadeáš Pospíšil, David Vítek, Vojtěch Šilhavý, Boris Babeliak, Patrik Machač, Adam Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz