Třetinu Duklu válcovali, pak zpomalili. Tohle by se nemělo stávat, ví Marcinko

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři ve 42. kole na svém ledě přivítali poslední celek tabulky, jihlavskou Duklu. Ráz zápasu dala již první dvacetiminutovka, ve které hráči s drakem na hrudi doslova zválcovali svého soupeře a třemi góly si vytvořili komfortní náskok. Další průběh duelu už tak jednoznačný nebyl, Slezané nakonec dokráčeli k výhře 4:1.

Hokejista sezony

Slezané, kteří v úterý zakončili svou pouť v hokejové Lize mistrů v pátek prohráli na ledě Plzně, ač byli aktivnějším týmem. Hráči s drakem na hrudi doplatili na nízkou produktivitu, s pouhým jedním gólem na ledě tabulkového lídra zvítězit nemohli. V nedělním domácím zápase to bylo zcela jinak. Oceláři v první třetině vstřelili tři branky a započali pohodovou cestu za třemi body.

„V Plzni jsme doplatili na hodně neproměněných šancí. Hlavně v předbrankovém prostoru, kde nám to v předchozích zápasech vycházelo. V posledních zápasech to bylo slabší, na to jsme doplatili. Jsme proto rádi, že to teď vyšlo,“ říká Tomáš Marcinko.

Duel rozhodla první třetina, že?
Především jsme rádi za tři body, které jsme získali. První třetina byla skvělá, v dalších dvou už jsme nezahráli takový hokej, jako v té první. To nás hodně štve. V konečném výsledku ale máme tři body a to je to nejdůležitější.

Jak důležitá byla branka v první minutě?
Každému týmu rychlá branka hodně pomůže, obzvlášť na domácím ledě. Pak je nejlepší přidat i další góly, což se nám dnes povedlo. Ta třetina rozhodla o celém zápase.

Být to takhle v Plzni, tak také vyhrajete, že?
V Plzni jsme doplatili na hodně neproměněných šancí. Hlavně v předbrankovém prostoru, kde nám to v předchozích zápasech vycházelo. V posledních zápasech to bylo slabší, na to jsme doplatili. Jsme proto rádi, že to teď vyšlo.

„Josef Kořenář chytal dobře, pochytal hodně šancí."

Čím to, že druhá a třetí třetina byly tak odlišné od první?
Těžko říct, je to ale pouze o nás, nemůžeme se dívat na soupeře. Když ale někdo prohraje první třetinu o tři branky, tak do dalších částí jde úplně jinak. Přidá na rychlosti a důrazu, to Jihlava udělala. Musíme se ale soustředit sami na sebe, na tomhle je třeba zapracovat, aby se nám to v budoucnu nevymstilo.

Takže jste nepolevili?
Nemyslím si, že bychom nějak ubrali, určitě to je v našich hlavách. Ty tři branky nás asi trochu uspaly. Je to o psychice, musíme na tom zapracovat.

Od druhé třetiny nastoupil mladý brankář Josef Kořenář. Jak hodnotíte jeho výkon?
Chytal dobře, pochytal hodně šancí. Měl několik těžkých zákroků, je to šikovný mladý brankář. Určitě v budoucnu dostane více příležitostí, k tomu se mi ale nepřísluší příliš vyjadřovat. My jsme rádi, že se nám povedlo překonat toho prvního brankáře a tři body zůstaly doma.

Zápas jsme rozhodli v deseti minutách, vypráví Adamský

Byl jste nominován na olympijský turnaj, jaké jsou vaše pocity?
Jsem velmi šťastný, budu se snažit podávat co nejlepší výkony. Do té doby nás ale ještě čeká spousta zápasů, já se teď budu soustředit na nejbližší duel. Ano, zní to jako klišé, tak to ale ve skutečnosti je. Reprezentace je ještě daleko, byť se to rychle blíží. My máme nabitý kalendář, čeká nás ještě hodně zápasů.

Bylo pro vás překvapením, že z Třince pojedete na olympiádu sám?
Všichni jsme hodně drželi palce Martinovi Růžičkovi, který měl největší šanci se tam dostat. Zatím tam není, může se to ale změnit. Nikomu samozřejmě nepřeji nějaké zranění, Růža si svými výkony nominaci určitě zaslouží. Od toho tam ale jsou trenéři, kteří se takhle rozhodli. Nikdo by ale v Česku nebyl překvapený, kdyby se tam Růža nakonec dostal.

Co říkáte na celkovou nominaci Slovenska?
Sami víme, že situace v této sezoně je velmi odlišná. Šanci dostalo více hráčů, jiné by to samozřejmě bylo, kdyby mohli jet hráči z NHL. Těch sice nemáme tak moc, jako například Česko, to má velký vliv na nominaci. Moc se k tomu vyjadřovat nechci, já se hlavně soustředil na své výkony, abych trenéry přesvědčil. Až ten turnaj začne, tak se budu naplno soustředit na reprezentaci.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz