Třetinu hrůzy vystřídalo dějství snů. Začali jsme hrát náš hokej, těší Štencla

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

1. března 2018, 9:21

Daniel Kinc

Po olympijské pauze se opět přihlásila o slovo Tipsport extraliga. Jedním z taháků 50. kola byl mimo jiné i souboj Brna s Plzní, který nabídl skvělý hokej s parametry play off a především dvě naprosto odlišné dvacetiminutovky. Domácí prostřední třetinu prohráli s lídrem tabulky 0:4. „Přestali jsme úplně bruslit a Plzeň se do toho dostala. Tohle se nesmí stávat,“ nechápal brněnský bek Jan Štencel. Sám však ve třetí části sehrál jednu z klíčových rolí a pomohl modrobílým dotáhnout duel do prodloužení.

HokejkaTV

Kometa v souboji s Plzní, která útočila na vítězství v základní části, a tudíž i zisk Prezidentské trofeje, dominovala, vytvářela si šance a po brance Nečase vedla 1:0. V prostřední periodě však po velkých chybách čtyřikrát inkasovala a její hra se rozpadla jako domeček z karet. „Sám nevím, čím to bylo. Přestali jsme úplně hrát hokej, hlavně přestali bruslit a Plzeň se do toho dostala. Tohle se nám nesmí stávat, protože v play off by se nám to mohlo vymstít. Musíme si na to dát pozor,“ varuje před dalšími zápasy třiadvacetiletý Jan Štencel.

Těžko se dozvíme, co se stalo v kabině Brna během druhé pauzy, avšak pravděpodobná bouřka nesla své následky. Oba celky si role prohodily, domácí na ledě váleli a během osmi minut třemi trefami srovnali na 4:4. „Věděli jsme, že nemůžeme takto prohrát. Chtěli jsme to prostě urvat a odvděčit se fanouškům, protože výkon z naší strany do začátku třetí třetiny nebyl ideální. Museli jsme dát rychlý gól, což se nám povedlo, a nakonec jsme i vyrovnali. Začali jsme hrát náš hokej a hned podle toho všechno vypadalo. Škoda, že jsme v nájezdech neudělali ještě ten jeden krůček.“

Ukázali jsme, jaká je síla našeho týmu, těší Nečase

Právě talentovaný obránce původem z Opavy, který v Brně působí druhou sezonu, hrál jednu z ústředních rolí. Po snižující brance Malleta na 2:4 sám v důrazu na brankovišti umazal další trefou náskok indiánů odrazem o soupeřovu brusli. „Byla to trochu moje nešikovnost, že jsem to tam nedokázal došťouchnout sám. Naštěstí to tam ale nějak padlo a to se počítá,“ oddechl si bek, který má zkušenosti i z mládežnických kategorií české hokejové reprezentace.

Sám pak stál i u zrodu vyrovnání, když při souvislém tlaku našel křižnou přihrávkou spoluhráče Dočekala, který ranou z první zamířil přesně pod břevno a odšpuntoval radost v DRFG Areně. „Martin z celé té situace skvěle vyplaval, takže se mi přihlásil, já ho uviděl a víceméně už to pak bylo na něm, aby to dobře trefil. Jsem rád, že nám to vyšlo,“ kvitoval celou spolupráci při vyrovnávací brance.

Štencel původně do utkání vyrukoval v pozici sedmého obránce, nicméně trenéři Komety reagovali na nepříznivý vývoj a posunuli jej soupiskou vzhůru. I díky tomu byl muž s číslem 77 u klíčových akcí v závěrečné třetině. „Každý v týmu máme nějakou roli. Když mě trenér posune na sedmého beka, tak ho budu hrát a budu týmu pomáhat jakkoliv to jen půjde. Jakmile mám prostor, tak se ho snažím využít. Jsem samozřejmě potěšen, že mi to proti Plzni dvakrát vyšlo. Jak ale říkám, je to hlavně o týmu, a pokud se mu bude dařit, tak budu mnohem raději.“

Kometa sahá k rotacím v sestavě téměř v každém utkání a stále tak hledá ideální složení nejen útočných formací, ale také obranných párů pro blížící se vyřazovací boje, které pro Kometu začnou za necelé dva týdny. „Vyplývá to hodně ze situací a z toho, jak kdo může a nemůže. Většinou se ke mně točí obránci ze druhé lajny,“ uzavírá.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz