Tři sezony a dost. Matai končí v Havířově, zlákalo ho angažmá ve Francii

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

S hokejem začínal v Kadani, ale v posledních třech ročnících Chance ligy oblékal dres Havířova. Teď univerzál Jakub Matai míří vstříc zahraniční výzvě – štěstí zkusí ve francouzské nejvyšší soutěži.

partneři českého hokeje

Šestadvacetiletý hokejista je platný na obou stranách kluziště. Kromě ofenzivy zvládá solidně i post obránce. Matai, jenž si v minulosti v dresu české reprezentace zahrál také na mistrovství světa hráčů do 18 let, bude ve Francii působit minimálně rok.

Kam jeho kroky míří? To lze zatím jen těžko odhadnout. Agentura Unlimited Hockey Agency, kterou vede brankář Tomáš Vošvrda, zveřejnila zatím pouze to, že Jakub Matai míří do francouzské nejvyšší soutěže. Podle všeho se zatím čeká na to, až budoucí klub šikovného hokejisty jeho příchod oficiálně potvrdí.

Šestadvacetiletý hráč v MHL nastupoval za Tatranské Vlky, další utkání sehrál v Kontinentální hokejové lize za dnes už neexistující Lev Poprad potažmo Lev Praha. Vášnivý motorkář má na svém kontě 90 extraligových zápasů za Olomouc.

Nejvíce zkušeností ovšem nasbíral ve druhé nejvyšší soutěži, kde nastupoval za Ústí nad Labem, Litoměřice, Jihlavu, Přerov a naposledy za havířovský AZet. Ve slezském klubu strávil Matai uplynulé tři sezony. V posledním ročníku zasáhl do 36 duelů Chance ligy, ve kterých zapsal šest asistencí.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz