Tři výhry se skóre 15:7. Sedmnáctka zvládla Švýcary na jedničku!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Parádní start! Čeští hokejisté do 17 let napodobili starší kolegy a Švýcarům na úvodní akci sezony nedali nárok. Svěřenci trenéra Karla Berana vyhráli v Romanshornu všechny tři zápasy s celkovým skóre 15:7, poslední vítězství 6:3 si zasloužili fantastickou druhou třetinou.

Nový fanshop

Úvodní třetina posledního duelu se přitom Čechům nepovedla podle představ a byla vůbec první, kterou prohráli. Po úvodním gólu Michala Rouhy totiž Švýcaři vystřihli obrat. „Vstup jsme měli zase dobrý, ale pak přišla pasáž, kde jsme nebyli koncentrovaní a dostali dva góly. Tam jsme trochu vypadli z role,“ ví hlavní kouč Karel Beran.

Jeho tým v tu chvíli mrzela nevyužitá přesilovka pět na tři, kterou hrál za stavu 1:0 skoro minutu a půl. „Kluci to sehráli velmi dobře, byla tam střelba i přihrávka na koncového hráče. Bohužel jsme to ale neproměnili a v tu chvíli byl švýcarský brankář lepší,“ vrací se trenér k důležitému momentu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Z pohledu pozdějšího vývoje ale žádnou větší roli nehrál. Hokejisté měli na obrat spoustu času a druhá třetina jim – stejně jako v předešlých bitvách – vyšla parádně. Vyhráli ji 4:0! Dvakrát se trefil navrátilec do sestavy Jan Myšák, znovu i Rouha a před pauzou Sebastián Malát.

Ten přidal zkraje třetí části rovněž svou druhou branku a Češi už mohli zápas v pohodě dohrávat. „Od druhé třetiny jsme enormně zlepšili pohyb, a to vedlo k tomu, že jsme odskočili. Poslední třetinu už jsme si pohlídali,“ kvituje Beran.

Co do produktivity mu radost udělala i čtvrtá formace, jíž se akce hodně povedla. Třetí duel vynesl první dvě reprezentační trefy Michalu Rouhovi. „Mám z nich radost. První gól jsem dal tak, že jsme se bránili, z toho jsme ujeli, já jsem to jen tak hodil na bránu a skončilo to tam. Při druhém jsme je zamkli v pásmu, pak se puk odrazil ke mně a já už jsem ho jenom dorazil do brány,“ popisuje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pardubický útočník napodobil předchozí počin parťáka Lukáše Stehlíka. „S Lukášem a s Michalem Simonem jsme si vyhověli, bylo to dobré,“ pochvaluje si spolupráci v lajně, která toho v národním týmu zatím neměla příliš odehráno.

„V šestnáctce jsem mockrát nebyl, tak jsem to teď chtěl využít. Dal jsem dva góly, tak snad dobré,“ usmívá se Rouha. Stehlík absolvoval dokonce první mezistátní akci, a taky se uvedl parádně. „Věděli jsme, že je to kvalitní hráč, a potvrdil to. Věříme, že to zvládne i na dalších soustředěních. Vždycky jsme rádi za kluky, kterým se akce takhle povede,“ chválí neokoukané tváře Karel Beran.

K trojici výher pomohli i spolehliví gólmani, po Pavlu Čajanovi odchytal zbývající dva duely Jan Bednář. Ten dokonce z celkových 12 nájezdů, které se po zápasech jezdily, nepustil ani jediný. Naopak Švýcaři museli v posledním utkání brankáře prostřídat.

„Myslím, že na téhle úrovni už jsou všichni brankáři kvalitní. Měli jsme větší brankové příležitosti a snažili jsme se gólmana dostávat pod tlak, jak clonou, tak nahrávkami přes osu. To se nám dařilo,“ zmiňuje Beran.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Celková bilance tří výher se skóre 15:7 je pro české hokejisty ročníku 2002 vítaným povzbuzením do další práce, z Romanshornu jedou domů po právu s dobrým pocitem. „Myslím, že Švýcaři taky patří do evropské špičky. Jsme hrozně rádi, že to, co jsme v červnu i teď na kempu trénovali, se nám dařilo. Nakonec jsme dávali pěkné góly,“ shrnuje spokojeně hlavní trenér.

„Akci hodnotíme pozitivně, ale jde o začátek sezony a musíme se neustále zlepšovat, protože konkurence se taky zlepšuje,“ dodává.

Další zápasy navíc budou pro českou sedmnáctku už jenom těžší. V srpnu se představí na turnaji pěti ve slovenských Piešťanech, kde poprvé narazí i na Američany. Doma pak v říjnu třikrát vyzve Rusy, aby se nachystala na vrchol sezony – World Hockey Challenge v Kanadě.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 3:6 (2:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Liekit, 15. Derungs (Näf, Von Allmen), 60. Hofer (Ritzmann) – 7. Rouha (Simon, Stehlík), 24. Myšák (Cikhart, Baláž), 32. Rouha (Stehlík, Simon), 35. Myšák (Baláž, Vacík), 40. Malát (Stehlík, Gut), 45. Malát (Koláček, Pánek).
Vyloučení: 3:6, navíc Konečný (Česko) 10 minut.
Využití: 1:0.
Švýcarsko: Henauer (41. Patenaude) – Von Allmen, Nussbaumer, Chanton, Maurer, Cantin, Guignard, Helfer – Näf, Bieri, Wenger – Bärtschi, Lindemann, Derungs – Campagna, Fahrni, Reichle – Hofer, Cavalleri, Ritzmann – Dufey. Trenér: Höhener.
Česko: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Hampl, Pánek, Kremláček – Malát, Myšák, Cikhart – Chlubna, Gut, Koláček – Binias, Konečný, Malý – Simon, Rouha, Stehlík – Adamec. Trenéři: Beran, Procházka a Skuhrovec.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz