Tříbodový Bukarts: Když dáte hattrick Lundqvistovi, důvěra musí přijít

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Po přesunu ze Zlína se v Třinci i na Spartě hledal, ale hned ve třetím zápase za Vítkovice ukázal, že zase může patřit k tahounům. Lotyšský útočník Roberts Bukarts v ocelářském derby dirigoval super obrat z 1:3 na 4:3 třemi body za gól a dvě asistence.

HokejkaTV

Nejdřív přihrál na první vítkovický gól, při závěrečné hře bez brankáře po šikovné nahrávce o zadní mantinel vyrovnal a nakonec v čase 59:51 připravil vítěznou branku pro Rastislava Deje. Parádní výkon proti mistrovi, který po kolapsu odjížděl s prázdnou.

Nezačali jste vůbec dobře, jak těžký to byl zápas?
Hodně těžký. Třinec měl výborný začátek a my jsme prvních dvacet minut prospali. Jsem moc rád, že jsme všichni hráli až do konce. Že jsme nehráli třeba jen padesát nebo dvacet minut, ale opravdu celý zápas.

V závěru jste za to byli odměněni parádním obratem, že?
Přesně tak. Ten konec byl výborný, máme tři body. A jedeme dál.

Při vyrovnání na 3:3 jste si puk sám přihrál o zadní mantinel. To bylo cílené?
Ani ne, to byla prostě poctivá práce. Když jsme odvolali gólmana, tak jsem to nahodil na něho. Měl jsem rychlost a někteří hráči jeli střídat. Protihráči naopak rychlost neměli, tak jsem šel do branky, dal gól a jsem za to moc rád.

Loni jste v Třinci působil, byl pro vás zápas o to emotivnější?
Ani ne, byl jsem tam jen pár měsíců. Opouštěl jsem Třinec z několika důvodů, musel jsem změnit prostředí s ohledem na mou další kariéru. Vyšli mi vstříc a pochopili mou situaci, kdy jsem se necítil v té době úplně nejlépe. Nebral jsem to nějak zle, prostě tohle je hokej. Byl to pro mě jen další zápas a tři body jako každé jiné.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Můžete přiblížit, proč vám angažmá u Ocelářů nevyšlo?
To nejde takhle říci, to nebyla jedna věc, ale více faktorů najednou. Nehrál jsem přesilové hry, jak jsem byl zvyklý, jiní kluci dostávali prostor v důležitých momentech utkání na úkor mě. Samozřejmě největší problém byl v tom, že jsem nedával branky, které se ode mě očekávaly. Měl jsem hodně gólovek, ale neměl jsem dostatek štěstí v zakončení. Ale jak pro mě sezona začala těžkým obdobím, tak se nakonec vyvinula tak, že jsem teď opravdu šťastný.

Už na MS jste zářil, vrátila se vám tam důvěra ve vlastní schopnosti?
Já jsem ji ovšem neztratil. Jsem strašně rád, když můžu být v národním týmu, když hraju za svou zemi, mám rád mistrovství světa. Vrátil jsem se do nároďáku a takový zápas, jaký jsem odehrál proti Švédsku, byl jeden z nejlepších v mé kariéře. Samozřejmě, když dáte hattrick Henriku Ludqvistovi, důvěra musí přijít. (usmívá se)

Sestřih HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz