Tříbodový Cienciala: Soustředíme se jen na další zápas

Foto: HC Dynamo Pardubice

Po utkání Vítkovic proti Kometě odstartovala také druhá čtvrtfinálová série Pardubic s Olomoucí. Papírově možná nejjednoznačnější série vítěze základní části proti osmým Hanákům, kteří však už úspěšně odehráli předkolo, ve kterém si poradili ve čtyřech zápasech s Energií. Také proti favoritovi chvilku vedli, dvěma slepenými brankami ale domácí Dynamo zápas ještě v první třetině otočilo a další dvě třetiny už si výsledkově i herně pohlídalo.

„V sobotu je další zápas, musíme dobře zregenerovat a připravit se na to. Bude to úplně jiný zápas,“ upozorňuje David Cienciala, autor tří asistencí.

Pardubice jako vítěz základní části musely na svého soupeře dlouho čekat. V posledním utkání předkola se rozhodovalo mezi Plzní, Karlovými Vary a Olomoucí. Tím, že Plzeň přes Bílé Tygry nepřešla, bylo jasné, že Dynamo narazí na Moru.

„Měli jsme dlouhou pauzu a věděli, že je Olomouc rozjetá. Chtěli jsme do toho vstoupit tak, že budeme rychle bruslit a vletíme do nich, což se podle mě povedlo. Jsme rádi, že jsme dneska dokázali vyhrát,“ hodnotil vítězství útočník první lajny.

Dynamo se v sedmé minutě ujalo za radosti vyprodaných tribun vedení. Bylo tomu však jen na chvíli, protože rozhodčí sice gól nejprve uznali, ale olomoučtí trenéři využili možnost trenérské výzvy, která nakonec ukázala, že Radil skutečně překážel Konrádovi při zákroku v brankovišti.

„Myslím si, že nás první inkasovaný gól vůbec nesložil.“

A tak z ojedinělého tlaku následně udeřili hosté. „Myslím si, že nás první inkasovaný gól vůbec nesložil. V hokeji to tak prostě je, můžete otočit zápas klidně za stavu 0:3,“ ví Cienciala.

Pardubický celek ale i přes inkasovaný gól z nastaveného tempa neslevil, naopak dál přitápěl olomoucké defenzívě pod kotlem. A ještě v první třetině z toho pramenily dva góly přesně v rozmezí minuty.

„Věděli jsme, že jsme do zápasu dobře vstoupili. I když jsme prohrávali, tak jsme hráli stále stejnou hru, což se potom potvrdilo, hráli jsme trpělivě a dali nějaké góly, které nám v tom pomohli,“ ulevilo se odchovanci Třince.

Od Pardubic se v play off hodně očekává a celá hokejová veřejnost byla ještě více v napětí vzhledem k ne úplně dokonalému závěru základní části. Východočeši však ukázali, že obavy se nenaplnily. Zatím však šlo stále o jediný zápas, i když první krok je obzvlášť důležitý.

„Je to play off. Hraje se jiný hokej, jde tady o všechno a nikdo nechce prohrát, takže si myslím, že to je klasický play off hokej a všichni se budou rvát šedesát minut,“ říká sedmý nejproduktivnější hráč Dynama po základní části.

„Je to play off. Hraje se jiný hokej, jde tady o všechno.“

Ani tři asistence do osobních statistik po povedeném duelu nevnímá útočník první formace nějak nadstandardně. Snaží se zůstat nadále soustředěný pro další těžké utkání hned v sobotu.

„Druhá asistence byla haluz, to mně trefilo nohu. Ale mé body bych vůbec neřešil. Jsem rád, že vedeme 1:0, ale hraje se na čtyři vítězná utkání. Máme před sebou další zápas a soustředíme se pouze na něj, nedíváme se dopředu. Chceme do toho jít stejně jako v pátek,“ zůstává pokorný Cienciala.

David Cienciala slaví gól proti Litvínovu

David Cienciala slaví gól proti Litvínovu | Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz