Třída a bída: dominantní Gazda, porubské opory zklamaly

Daniel Gazda | Foto: David Peška, beranizlin.cz

Před sezonou všichni věděli, že hráč kvalit Daniela Gazdy do Chance ligy prostě nepatří. A zlínský bek skutečně v soutěži dominuje, výrazně pomohl Zlínu k postupu do semifinále. Komu se naopak letošní play off nevydařilo?

Třída

Všestranný Gazda
Daniel Gazda je pro Zlín přínosný nejen v ofenzivě, ve čtyřech čtvrtfinálových zápasech zaznamenal tři asistence, skvělý je i v defenzivě: v oslabení odbruslí v průměru čtyři minuty za zápas, dohromady zblokoval už třináct střel (nejvíc ze všech v play off) a v rovnovážném stavu byl v sérii s Porubou u jediné inkasované branky.

Hrdinka hrdinou
V základní části získal tři body, v šesti zápasech play off tuhle bilanci skoro zdvojnásobil! František Hrdinka zakončil vyřazovací část s bilancí 1+4. Všech jeho pět bodů navíc bylo primárních, nikdo jiný (ani z útočníků) jich dosud v play off nezískal víc. Ani výborné Hrdinkovy výkony ovšem k překonání prokletého čtvrtfinále Zubrům nepomohly.

Postřeh Jestřába
61,84 %. To je úspěšnost Jestřábů na buly během letošního play off. Nikdo jiný se této hodnotě ani neblíží, druhý Frýdek-Místek je sotva na 54 %. Kdo se o fenomenální úspěšnost postaral? Tomáš Jáchym (74,36 %), Matouš Venkrbec (72,50 %) a Roman Vlach (66,67 %).

Foto: Markéta Křížová, lhkjestrabi.cz

Bída

Tohle musí Vsetín změnit!
Očekává se, že Prostějov bude v semifinále pro Vsetín minimálně vyrovnaným soupeřem. Jestřábi mají špičkový tým a nebude překvapení, pokud právě oni postoupí do finále. Valaši proto bezpodmínečně musí vylepšit přesilové hry. V základní části v nich měli třetí nejlepší úspěšnost, ve čtvrtfinále proti Jihlavě ale v početních výhodách vyhořeli: využili jedinou přesilovku z patnácti (6,67 %).

Nevýrazný Lang
Loni nakoukl do národního týmu, letos ale Martin Lang neprožívá dobrý ročník: v Plzni získal jenom dva body ve 32 utkáních a moc o něm není slyšet ani po přesunu do prvoligového Zlína. V sérii s Porubou nezískal Lang ani bod, ve statistice +/- se propadl na -2 a jeho ice time klesl na dvanáct minut. Upozorní na sebe v blížícím se semifinále proti Třebíči?

Porubské opory zklamaly
Ostravané měli smůlu a ve čtvrtfinále narazili na rozjetý Zlín. Po nepovedené sérii, v níž si Poruba vylamovala zuby proti skvěle chytajícímu Danielu Hufovi, zpytují svědomí třeba Tomáš Gřeš (4 zápasy, 0+0), Aaron Berisha (0+0) či Roman Pšurný (0+1). Ice time měli vysoký, prosadit se ovšem nedokázali.

Roman Pšurný

Roman Pšurný | Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz