Třída a bída: Jiříček zářil, Camara tápe. A kdo (ne)má jistotu v brance?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Úvodních sedm kol nejvyšší české hokejové soutěže je za námi. Jak si zatím týmy vedou v přesilových hrách? Kde se můžou spolehnout na oporu v brankovišti? A kde naopak ne?

Fanshop národního týmu

Třída

Zeď jménem Petr Kváča
Nejvýraznějším brankářem po prvních sedmi kolech TELH je liberecký Petr Kváča. Po čtyřech odchytaných zápasech se může pyšnit úspěšností zákroků 96,24 % včetně jednoho čistého konta. Přičemž se v brance rozhodně nenudil, průměrný počet střel, kterým musel za zápas čelit, je 33,25 SA/GP.

Extra početní výhoda
Tým, jenž chce být nejlepší, musí umět využit jakoukoliv výhodu, kterou mu soupeř poskytne. Co se týče zaváhání, které se trestají dvěma a více minutami v oslabení, letos nejvíce září Sparta Praha s 33,33% úspěšností v přesilové hře a Oceláři Třinec s 32,14%. Oba týmy jsou dokonce tak efektivní, že mají průměrně víc než jeden gól na zápas právě ze hry pět na čtyři.

Mládí vpřed
I přes konečnou prohru na nájezdy proti Kometě Brno prožil 17letý plzeňský bek David Jiříček povedený zápas. Na dvě asistence navázal i gólem v přesilovce a k tomu +3 do statistiky +/-. Zároveň si vysloužil i důvěru trenérů, v pátečním duelu odehrál 20 minut a 51 sekund, včetně 3:28 TOI v přesilovce a 3:27 TOI v oslabení, což je velký posun oproti jeho průměrnému času na ledě 13:52 TOI/GP.

Bída

Pomalý rozjezd Anthonyho Camary
Pardubice v nové sezoně dokazují sílu svého kádru, jsou pouhý bod za vedoucí trojicí a navíc mají zápas k dobru. O to větší je škoda, že zatím bodově tápe nejproduktivnější hráč Dynama z minulé sezony Anthony Camara. Za 6 zápasu 0+0 co se kanadského bodování týče, ve statistice +/- zatím -3 a to vše jakožto druhý nejvytěžovanější útočník Pardubic s průměrným časem na ledě 17:29 TOI/GP.

Olomoucká početní (ne)výhoda
Byť Olomoučtí nejsou týmem, jež by měl skutečně problém dostat kotouč za brankovou čáru, v přesilových hrách by to tak skutečně vypadat mohlo. Z 19 početních výhod se jim podařilo prosadit se pouze v jedné. Když k tomu připočteme, že také jeden gól při početní výhodě inkasovali, můžeme s přehledem říci, na co by se v Olomouci měli v nejbližší době zaměřit.

A kde brankáři nezáří?
Zmínili jsme Petra Kváču, jakožto zatím nejvýraznějšího brankáře. Ve kterých týmech ale v současnosti takovou jistotu v brankovišti nemají? Nepřesvědčivé je zatím brněnské duo, kde třeba v posledním duelu došlo i k výměně brankářů, byť Kometa nakonec Plzeň udolala na nájezdy.

Matej Tomek – 6 zápasů; úspěšnost 88,03 %
Lukáš Klimeš – 2 zápasy; úspěšnost 82,63 %

No a když už mluvíme o Plzni, ani její dvojice zatím nepředvádí výkony, jaké by si fanoušci nejspíše přáli vidět.

Dominik Furch – 4 zápasy; úspěšnost 86,00 %
Dominik Pavlát – 4 zápasy; úspěšnost 83,78 %

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz