Třída a bída: Kanonýr Válek a hráči, kteří čekají na první bod i gól

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Povánoční forma, hráči bez jediného gólu a bodu a nejúspěšnější střelci. To a mnohem více najdete v dnešní Třídě a bídě. Tak pojďme na to!

Jágr Chance liga

Třída

Těm to ale střílí
200 odehraných minut už je poměrně dobrý vzorek na to, aby člověk mohl dělat nějaké závěry. Proto se pojďme podívat, kteří hráči s tímto odehraným minimem patří mezi hráče s nejvyšší úspěšností zákroků. Když pomineme odejivšího Michala Bulíře, jsou s 28,95% úspěšností nejlepším střelcem litvínovský Lukáš Válek (11 branek), s 26,92 % chomutovský Masi Jalmari Marjamäki (7 branek) a 26,92 % plzeňský Vojtěch Němec (14 branek).

Povánoční detox, část první
Všichni to známe. Není jednoduché během vánočních svátků udržet kila na stejné úrovni jako před nimi, často je tak musíme shazovat v dnech a týdnech po nich. I hokejisté si musí na tuto záludnost dávat pozor. Kdo si pozor dal? Nejvíce bodů má od Štědrého dne Michal Gulaš (5+5), Peter Mueller (3+6) a Ondřej Roman (3+5).

Povánoční detox, část druhá
I extraligové týmy si po 24. prosinci mohou vybrat slabší chvilku. Kterým se však v Corsi daří od inkriminovaného data nejvíce? Jednoznačně vede se 60,24 % Zlín, následován Mladou Boleslaví (54,03 %) a Plzní (53,37 %).

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Bída

Jako čert kříže, část první
Některých hráčů se góly bojí jako čert kříže. Ze 409 hráčů, kteří do letošního extraligového ročníku zasáhli, nedokázalo 133 vstřelit branku. Nejvíce střel z těchto 133 hráčů mají obránce Vítkovic Blaž Gregorc (51), útočník Sparty Zach Sill (43) a obránci Třince David Musil, Pardubic Jacob Cardwell, Litvínova Marek Baránek a Olomouce Jan Švrček (všichni 40).

Jako čert kříže, část druhá
Zatímco někteří nemají štěstí na vstřelený gól, další čekají dokonce na první zaznamenaný bod. Čtyři hráči odehráli v prozatímním průběhu extraligy alespoň 200 minut, gól ani asistenci si ale zatím nepřipsali – obránci Jiří Kurka (Mladá Boleslav, 245:06), Tomáš Voráček (Sparta, 243:28), Ladislav Romančík (Litvínov, 279:39) a Jakub Ferenc (Zlín, 367:21).

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz