Třída a bída: Klepiš chytil druhý dech. Kdo zůstává za očekáváním?

Jakub Klepiš | Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Kladenští Rytíři se po ukončení kariéry Tomáše Plekance spoléhají hlavně na mladého obránce Jiřího Ticháčka a také zkušeného útočníka Jakuba Klepiše. Ve stínu jiných jmen naopak zůstává liberecký kapitán Michal Birner.

Třída

Klepiš pořád umí
V utkání s Plzní sice Jakub Klepiš svojí hrubkou připravil Rytíře o vítězství, jinak ale pro Kladno představuje jeden ze základních stavebních kamenů. Zkušený útočník ve svých 39 letech prožívá individuálně vůbec nejpovedenější sezonu v extralize. V posledních šesti zápasech si připsal hned deset bodů (1+9) a cekem jich má na svém kontě už 37. To z něj dělá druhého nejproduktivnějšího hráče Kladna.

Voženílek si říká o MS
Kometa loňského play off v letošní sezoně zaznamenala už 21 branek a 27 asistencí, a i díky ní jsou Oceláři po vedoucích Pardubicích druhým nejproduktivnějším týmem. Daniel Voženílek navíc stále bojuje o korunu krále střelců. Na aktuálního lídra Tomáše Filippiho z Liberce ztrácí pět utkání před koncem základní části jen tři góly.

Daniel Voženílek

Daniel Voženílek | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Kusko nájezdovým mágem
Olomoucký Silvester Kusko nepatří mezi ty, o kterých by se mluvilo. Osmadvacetiletý útočník se ale může chlubit jednou unikátní bilancí – ze čtyř samostatných nájezdů pouze jednou nemířil přesně a Olomouc si díky němu dvakrát odnesla bod navíc.

Bída

Kladenská nedisciplinovanost
Kladenské Rytíře sráží v boji o přímou záchranu marodka, ale také vlastní nedisciplinovanost. Kvůli ní bude středočeskému týmu, který jako jediný už překonal hranici dvou set oslabení, v příštím utkání stále scházet Jakub Babka a nově i Chris Martenet. Celkem už Rytíři obdrželi 652 trestných minut a hned osm kladenských hráčů již dostalo trest do konce utkání.

Olomoucké přesilovky
Pohled na tabulku není pro olomoucké fanoušky nijak zlý. Co se však týče přesilových her, má jejich tým (i s ohledem na play off) na čem pracovat. Hanáci z dosavadních 165 početních výhod využili jen 26 z nich a s 15,76% úspěšností jsou jasně nejhorší.

Liberecký kapitán zůstává za očekáváním
Michalu Birnerovi se letos příliš nedaří. Za 39 odehraných utkání posbíral jen dvanáct bodů (5+7) a je více než pravděpodobné, že na předchozí čtyři sezony, v nichž pokaždé překonal třicetibodovou hranici, nenaváže. Postupně se z první formace přesunul do třetí a v tabulce +/- je s hodnotou -12 nejhorším v týmu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz