Třída a bída: Nám se daří, jak se daří vám? výskají si Endál, Dvořáček a Kurjanov

Lukáš Endál. | Foto: Kateřina Macečková, hc-slavia.cz

Není to ledajaká posila ze druhé ligy – Lukáš Endál je rozdílovým hráčem i mezi profesionály. Mít a nemít ho v sestavě, to je asi takový rozdíl, jako pít vodu a vodku.

Fanshop národního týmu

Třída

Hvězda druhé ligy září i ve WSM Lize
Lukáš Endál hraje ve druhé lize za Havlíčkův Brod, přitom by se možná neztratil ani v nejvyšší soutěži. Když odjede na výpomoc do Slavie, na hře sešívaných je to okamžitě znát – za deset zápasů stihl pět gólů a deset asistencí. V přepočtu bodů na odehraný čas je ve WSM Lize lepší pouze Anton Kurjanov.

я молодец
A oslím můstkem se dostáváme právě ke Kurjanovovi. Mistr světa z roku 2009 sice při svém debutu za Rytíře nebodoval, v dalších čtyřech zápasech ale čtyřikrát skóroval a pětkrát asistoval. Za šedesát minut hry stihne získat 7,44 kanadského bodu – v tomto ohledu nemá v lize konkurenci. Otázkou je, co se stane s jeho statistikami, až odehraje víc utkání.

Nová vsetínská jednička? 
V posledních dvou zápasech byl v brance VHK Michal Šurý. Výsledek? Vsetín porazil České Budějovice a Prostějov, přičemž Šurý ze 47 střel inkasoval pouze dvakrát. 

Dvořáčkova úspěšnost střelby
Prostějovský útok, to rozhodně není jen Nouza, Divíšek a Rudovský. Skvěle hraje i David Dvořáček, který dal už patnáct gólů. Má totiž úžasnou úspěšnost střelby – 25,42 %.

David Dvořáček.

David Dvořáček. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Bída

Skuhravého produktivita
V minulé – ještě extraligové – základní části byl Václav Skuhravý s 27 body nejproduktivnějším hráčem Energie. Letos má po 35 zápasech bilanci 5+3 a v rámci týmu má nejhorší statistiku +/- (-5). Klíčová část sezony – play off a případná baráž – se ale teprve blíží.

Litoměřická krize
Stadion prohrál osmkrát za sebou. Doplácí především na koncovku – během zmiňovaných osmi zápasů dal jen jedenáct gólů. Ve vyrovnané tabulce přesto Litoměřice ztrácejí na play off pouhé tři body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz