Třída a bída: Probuzený Abdul a prospěšný Kubík. Kdo se trápí se zakončením?

Jindřich Abdul | Foto: Markéta Křížová, hcverva.cz

O Jindřichu Abdulovi se příliš nemluví, ale mělo by. Právě on totiž patří mezi lídry litvínovské produktivity. Na svém kontě má aktuálně jen o jeden gól méně než všichni hráči brněnské Komety dohromady.

Třída

Probuzený Abdul
Skvěle do sezony v Litvínově vstoupili nejenom bratři Kašovi, ale také Jindřich Abdul. V uplynulém ročníku čekal na svůj první gól až do listopadu. Nyní zaznamenal během čtyř odehraných utkáních stejný počet branek a společně se sparťanským Michalem Řepíkem a hradeckým Oliverem Okuliarem vede tabulku střelců.

Kubík válí i na nové adrese
V Českých Budějovicích mohou být s angažováním Adama Kubíka nadmíru spokojeni. Kladenský odchovanec je nejaktivnějším hráčem Motoru, navíc svoje příležitosti dokáže proměňovat: z devíti střel se prosadil hned třikrát. Celkově se podílel na polovině všech branek svého týmu a drží si bilanci bodu na zápas.

Vary umí trestat
Ze čtrnácti početních výhod dokázali hokejisté Karlových Varů proměnit rovnou sedm, a můžou se tak pyšnit 50% úspěšností. Tři body v nich zaznamenali Jan Hladonik, Michal Plutnar a Lukas Zetterberg. Nastolené tempo bude sice pro Energetiky jen stěží udržitelné, zatím však karlovarské přesilovky fungují na výbornou.

Bída

Brněnská obrana
Kometě se zatím vůbec nedaří. Nejenže jako jediná stále čeká na první body, ale zároveň patří mezi týmy s nejméně vstřelenými góly. Ještě více než vlastní produktivita ji ovšem trápí počet inkasovaných gólů od soupeřů. Brněnští hokejisté museli lovit puk ze své sítě už sedmnáctkrát, což v průměru činí děsivých 4,25 obdržené branky na zápas.

Kladenská disciplína
Kladno sice oslabení zatím zvládá docela slušně, během prvních dvou utkání dokonce neobdrželo v početní nevýhodě ani jeden gól a aktuálně mu patří s 87,5% úspěšností šestá příčka, Rytíři by si ale na svoji disciplínu měli dát pozor. Celkem už totiž obdrželi 124 trestných minut.

Chtělo by to větší přesnost
Olomoucký Aron Chmielewski je s litvínovským Liamem Kirkem s dvaceti střeleckými pokusy nejaktivnějším střelcem. Zatímco Kirk už ale dvakrát skóroval, Chmielewski na první radost stále čeká. Podobně je na tom také jeho spoluhráč Pavel Musil či liberecký Michal Bulíř (oba se 16 pokusy). Jak ovšem říká Wayne Gretzky: „Nedáš gól ze sta procent střel, které vůbec nevystřelíš.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz