Třída a bída: znojemský úkaz nebo finský kauf

Paavo Hölsä | Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Slavia a Kolín zvládají náročný závěr základní části Chance ligy, v posledních týdnech se výrazně přiblížily k záchraně a navíc pokukují po play off. Děkovat můžou i svým last-minute posilám.

Třída

Znojemský úkaz
Znojmo je poslední v tabulce a sestup odvrátí už velmi těžko, jeden z jeho hráčů má ale ve statistice +/- s ohledem na zmíněné okolnosti nevídanou hodnotu +20 a v prvoligovém srovnání je třetí. Je jím kapitán Tomáš Svoboda, který byl rovnovážném stavu celkem u 43 vstřelených a jen u 21 obdržených branek.

Hölsä se rozchytal
Při prvních třech startech inkasoval dohromady jedenáctkrát a Slavia všechna tato utkání prohrála. Zdálo se, že podpisem finského gólmana šlápla vedle. Jenže... Nakonec je to právě Paavo Hölsä, kdo se výrazně podílí na slávistickém vzestupu v závěru základní části: vždyť v uplynulých šesti kolech vychytal hned tři čistá konta! Celkově, byť započítáme i úvodní tři nezdary, má parádní 92,18% úspěšnost zákroků a průměr inkasovaných branek 2,24.

Last-minute POSILA
Slovenský forvard Miroslav Mucha posílil Kolín až v poslední den přestupového období, přesto může patřit k nejvýraznějším postavám jeho letošní sezony. Na tým měl totiž jeho příchod ohromný vliv: Kozlové vyhráli čtyři z šesti utkání s Muchou v sestavě, on sám k tomu přispěl hned sedmi kanadskými body (3+4).

Bída

Ondráček je dvanáct zápasů bez bodu
Vstup do třebíčského angažmá měl veterán Jiří Ondráček parádní, poslední dobou o něm už ale tolik slyšet není. Jasně, je užitečný v mezihře či na oslabení, produktivita se ovšem čekala větší: po 22 zápasech za Horáckou Slavii má ve statistikách jen čtyři body (3+1).

Kratochvíl ve Znojmě bez gólu
Petr Kratochvíl znojemskou sezonu nezlomil. Orlům formou střídavých startů z Komety vypomohl v osmi utkáních, ani jednou ovšem neskóroval. Díky aktivnímu pohybu vnesl drajv a získal pět asistencí, tak výrazný jako loni ve Zlíně ovšem nebyl.

Stehlík se po zranění hledá
Jakub Stehlík má na to, aby patřil k nejdominantnějším obráncům v Chance lize. Ostatně loni zářil o patro výš v play off za Vítkovice. Jenže letošní ročník je pro něj vinou zranění extrémně složitý. Odráží se to zatím i na jeho statistikách během hostování v Porubě – v patnácti utkáních získal jediný bod (1+0) a v posledních zápasech byl v sestavě až sedmým bekem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz