Třída & bída: Objev Král a Vlčkovo skvělé Corsi. Kloz ještě nedal gól

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

Komu se v prvních šesti kolech dařilo a kdo se hledá? Napoví i rozšířené statistiky, které se od této sezony sbírají ve WSM Lize.

Nový fanshop

Třída

Král kraluje
Minulou sezonu strávil až ve druhé nejvyšší slovenské soutěži, po návratu do Benátek Zdeněk Král září a s osmi body (4+4) je třetím nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. V produktivitě přepočtené na odehraný ice-time je vůbec nejlepším v soutěži – za 60 minut hry stihne získat 6,31 bodu (viz ZDE).

S Vlčkem na ledě Motor tlačí soupeře
Útok s Václavem Nedorostem, Filipem Vlčkem a Miloslavem Čermákem je možná nejkvalitnější v soutěži. Nejlepší Corsi z této trojice i z celé WSM Ligy má centr Vlček. Když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, České Budějovice vystřelily 72x (z toho desetkrát přímo Vlček) a samy musely čelit pouze 26 střeleckým pokusům soupeře. Podíl Vlčkových startů v útočném a obranném pásmu je přitom vyrovnaný.

Ve čtyřech, ve čtyřech, dáme góla ve čtyřech!
Benátky nad Jizerou dostaly v oslabení šest gólů (tj. ligový průměr). Ale pozor: samy daly v početní nevýhodě tři branky! Z toho dvakrát silnému Motoru.

Dám dělovou ránu...
... bum, bum, bum, bum! Karlovarský obránce Matic Podlipnik je se šesti góly nejlepším kanonýrem WSM Ligy. I proto, že neustále ostřeluje soupeřovu branku – za zápas v průměru vyšle přes sedm střeleckých pokusů.

Vysvětlivka: Střelecké pokusy = střely na branku + střely mimo + zblokované střely.

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Bída

Severní vítr fouká slabě
Kladenský útočník Linus Svedlund zatím čeká na první bod a nedaří se mu ani v Corsi. Když je na ledě, soupeř Rytíře výrazně přestřílí. Posila ze Švédska byla při hře v rovnovážném počtu hráčů u 46 kladenských střel, zároveň ale u 70 pokusů protivníka. Častěji je přitom nasazovaný do útočného pásma než do obranného. Kompletní pořadí ve statistice Corsi najdete TADY.

Litoměřické přesilovky
Litoměřice strávily v početní výhodě třetí nejdelší dobu z týmů WSM Ligy, přesto daly pouze dva góly a úspěšnost přesilovek mají pod pěti procenty.

Kloz, Chmielewski nebo Kristl ještě nedali gól
V minulé sezoně byl Jan Kloz  nejlepším střelcem WSM Ligy, v té probíhající ale kladenský forvard na první gól čeká a zatím sbírá "jen" asistence. Podobně jsou na tom i jiní kanonýři: třebíčský Richard Kristl nebo frýdecko-místecký Aron Chmielewski, který je přitom nejaktivnějším prvoligovým střelcem (celkem vyslal na branku už 28 střel). 

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz