Třinec, jiný klub v TELH, nebo cizina? Fantóm Hudáček stále nemá jasno

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

10. května 8:10

Václav Jáchim

Už delší dobu je jasné, že Libor Hudáček bude mít nové angažmá. Fantóm uplynulého ročníku Tipsport extraligy ukončil působení v Liberci a zamíří jinam. Víc se ale zatím neví. „Libor to zvažuje. Registrujeme nabídky z domácí soutěže i ze zahraničí," konstatuje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

partneři českého hokeje

Původně se očekávalo, že slovenský reprezentant získá novou práci hned poté, co bude otevřen trh s přestupy. Tedy 1. května. „Ale Libor nikam nespěchá. O nabídky není nouze, všechno si chce dobře rozmyslet," připomíná Vladimír Vůjtek.

Zhruba před měsícem Hudáček uvedl, že má víc návrhů z Tipsport extraligy. „Jednou z možností je Třinec," připustil pro iSport.cz. Hráčův agent hovoří podobně, nicméně variant je víc. „Libor měl skvělou sezonu. Když bylo zřejmé, že odejde z Liberce, ozvaly se nám v podstatě všechny top kluby naší nejvyšší soutěže," zmiňuje.

Oceláři patrně patří k favoritům o služby vicemistra světa 2012, ovšem všechno může dopadnout jinak. „Jsme v kontaktu s kluby z evropských soutěží. Konkrétní nebudu, řeknu jen, že jednou z možností je Švýcarsko. Řešíme to, víc zatím nelze sdělit. Očekávám, že jasno by mohlo být koncem května, možná začátkem června," doplňuje Vůjtek.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hudáček je pro kluby žhavým zbožím. Uplynulý ročník mu vyšel náramně, v 50 extraligových duelech si připsal 31 gól a 29 nahrávek. Byl druhým nejlepším kanonýrem soutěže po Milanu Gulašovi, s 60 body patřila Hudáčkovi třetí příčka v celkové produktivitě.

„Umí být nejen produktivní, ale dovede se dostat i protihráčům pod kůži, tím je pro soupeře nepříjemný. Všechny tyto atributy z něho dělají rozdílového hráče, kterých je na trhu málo," uvedl pro iSport sportovní ředitel třineckého klubu Jan Peterek. „Podle mého je o Hudáčka zájem i v jiných extraligových nebo zahraničních týmech," doplnil.

Devětadvacetiletý rodák z Levoče si může vybírat. Doma i v cizině. Je možné, že stále čeká na kvalitní návrh z ciziny, protože kdyby měl zájem kývnout špičkovému extraligovému klubu, už by to udělal. Jak bylo řečeno, spěchat nemusí. „Sezona mi vyšla a chtěl bych toho využít, láká mě zkusit KHL nebo Švýcarsko,“ řekl zmíněnému serveru.

Jisté je pouze to, že už neoblékne dres Liberce. „Bavili jsme se, ale otevřeně mi řekli, že vědí, jaká je nyní moje cena. A že na mě momentálně nemají," doplnil. Tím pádem stojí na křižovatce. Účastník šesti světových šampionátů hrál v minulosti Kontinentální ligu se Slovanem Bratislava, tři sezony strávil ve švédském Örebru a další dvě pod Ještědem. Pro jakou variantu se rozhodne letos?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz