Třinec rozšiřuje realizační tým: Varaďa má k ruce dalšího asistenta

Foto: hcocelari.cz

Novým asistentem Václava Varadi se stal Aleš Krátoška, který do mistrovského Třince přichází po svém konci u juniorů v Hradci Králové.

Fanshop národního týmu

„Aleš je kvalitní trenér a bývalý výborný útočník," popisuje na webu Ocelářů jejich sportovní manažer Jan Peterek. „Jako trenér má dlouholeté zkušenosti jak z dospělého, tak i z mládežnického hokeje."

Krátoška se navíc s Varaďou dobře zná: stáli totiž spolu na střídačce u reprezentačních výběrů do devatenácti a dvaceti let. „Vím, jak pracuje, a vím, co od něj čekat. Cítím a věřím, že naší organizaci může hodně pomoct,” uvedl Varaďa.

Krátoška se zapojí i do tréninků třinecké mládeže. „Vážím si, že projevil zájem vypomáhat ve volném čase v naší akademii – a to s rozvojem individuálních dovedností mladých hokejistů. Rádi jeho zkušenosti využijeme," děkuje Peterek.

„Vím, jak pracuje, a vím, co od něj čekat."

A že to jsou zajímavé zkušenosti!

Krátoška odehrál bezmála 400 extraligových utkání: řádil ve Vítkovicích nebo v Plzni. S pražskou Slavií získal v roce 2003 extraligový titul, z play off má také dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Dvě sezony strávil ve Finsku, vyzkoušel si i štace v Norsku a Německu.

Leccos zažil i jako trenér: dosud působil u mládeže Českých Budějovic a Hradce Králové. Asistenta dělal u zmíněných reprezentací U19 a U20 a v Mountfieldu nakoukl i k A-týmu, coby asistent Tomáše Martince, respektive Vladimíra Růžičky.

„Jsem tu proto, abych klubu pomohl udržet se tam, kam se za ta léta vypracoval."

Další sezonu ovšem v hradecké organizaci nepřidá. 46letý Krátoška se tak rozhodl i z rodinných důvodů. „Naštěstí se vše vyvíjí dobře a já se mohl začít porozhlížet po něčem novém. V tu chvíli mi zavolal Václav Varaďa," vypráví Krátoška na třineckých stránkách.

„Opravdu si toho zájmu ze strany Ocelářů velice vážím. Těším se na novou kapitolu v mém životě. Jsem tu proto, abych klubu pomohl udržet se tam, kam se za ta léta vypracoval," hlásí po startu letní přípravy.

Realizační tým HC Oceláři Třinec

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Marek Zadina, Aleš Krátoška
Trenér brankářů a vedoucí týmu: Jaroslav Kameš
Videokouč: Dalibor Pail
Kondiční trenér: Marek Gryc
Kustodi: Pavel Smelík, Jan Lamacz
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Masér: Petr Srbecký

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz